Podcast x-perci: Strategia Cyberbezpieczeństwa RP – czy jesteśmy bezpieczni?

Świat obrał kurs na cyfryzację. Coraz więcej spraw załatwiamy przez internet, chętnie robimy zakupy online, a zamiast kina wybieramy serwisy streamingowe. Sieć stała się częścią naszego życia. Ale czy jesteśmy w tej sieci bezpieczni? Jaką strategię cyberbezpieczeństwa obrał rząd RP na lata 2019-2024?

Strategia Cyberbezpieczeństwa RP. Czym jest? Co warto wiedzieć?

Kradzież danych osobowych w realnym świecie jest przestępstwem. Kradzież popełniona w sieci również i wtedy nazywa się cyberprzestępstwem, które jest ścigane i karane tak samo, jak jego klasyczny odpowiednik. Skoro istnieją cyberprzestępstwa, musiało powstać i cyberbezpieczeństwo, które ma chronić przed internetowymi oszustwami, atakami hakerów i wieloma innymi cyberzagrożeniami.

Czy my, użytkownicy internetu, jesteśmy skazani na łaskę i niełaskę osztustów? Na szczęście nie. Państwo pomaga nam w ochronie przez cyberprzestępstwami, poprzez odpowiednie akty prawne oraz kampanie społeczne. Dołączają się do nich często banki i inne instytucje, podnosząc świadomość obywateli o zagrożeniach czyhających w sieci. Jak one wyglądają? Co wprowadza dokument nazywany strategią cyberbezpieczeństwa RP? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego podcastu.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz