Podcast x-perci: Spisek producentów kart graficznych i technologiczne sposoby na lepszy sen

Współczesny rynek kart graficznych został zdominowany przez dwóch producentów chipów: firmy AMD oraz NVIDIA. Obydwie zacięcie walczą o klientów, oferując produkty dopasowane do komputerów multimedialnych, dla użytkowników pro, a także do potężnych machin gamingowych, które muszą dać z siebie wszystko, żeby utrzymać fps-y na wysokim poziomie.

Jak to możliwe, że dwie firmy wypuszczają karty graficzne w tym samym czasie, przy czym o jednej premierze wiemy na długo przed, a druga wyskakuje niczym chochlik z pudełka? Czy rządzi tym wszystkim przypadek, czy może są to celowe działania, zaplanowane z dużym wyprzedzeniem? Kamil Szwarbuła i Jakub Godek starają się rozłożyć temat na części pierwsze.

Sposoby na poprawę jakości snu za pomocą technologii

Temat numer dwa – technologiczne sposoby na poprawę jakości snu. Sen, jak wiadomo, jest niezbędny do utrzymania dobrej kondycji psychofizycznej, ale musi to być dobry sen. Tu rodzi się kwestia – dobry, czyli jaki? Co zrobić, żeby położyć się spać i rano obudzić się wyspanym? Czy jedynym ratunkiem są medykamenty? Kamil z Jakubem sprawdzili, jakie urządzenia poprawiają jakość snu, a także czy aby na pewno działają tak, jak powinny.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz