Podcast x-perci: Składak czy gotowiec, czyli kupujemy komputer. Wybieramy też gadżety dla dzieci

Jak to jest w końcu z tymi desktopami – lepiej kupować gotowe konfiguracje w sklepie czy samodzielnie dobierać komponenty i składać je w domu? Zdania są rzecz jasna podzielone. Obydwie opcje mają sympatyków oraz przeciwników. Skonfliktowane strony mają swoje racje i nie wahają się wytykać błędy swym oponentom.

A kto ma rację? Która opcja bardziej się opłaca i która z nich jest lepsza? No i pytanie zasadnicze – czy w ogóle da się rozstrzygnąć ten spór? Jakub Godek i Kamil Szwarbuła postanowili zmierzyć się z tym niełatwym tematem.

Jak poprawnie i bezpiecznie złożyć komputer?

Dzięki nim dowiesz się, jaką wiedzę trzeba posiadać, żeby poprawnie i bezpiecznie złożyć komputer. Przede wszystkim jak dobrać komponenty do zastosowań, aby skrzynka miała moc powiedzmy do gier. Poza tym jak dopasować procesor do karty graficznej, którą płytę główną kupić, ile pamięci RAM, jaki zasilacz wstawić i wreszcie w jakiej obudowie to wszystko umieścić. Lista pytań zdaje się nie mieć końca, tym bardziej że dochodzi jeszcze kwestia kompatybilności, sterowników, stabilności i wielu innych aspektów.

Alternatywę dla samodzielnego składania stanowią gotowe zestawy oferowane przez sklepy, przy czym rodzi się od razu pytanie, czy w ten sposób nie jest aby drożej? Odpowiedzi szukaj w podcaście.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz