Podcast x-perci: Programiści słuchający ciężkiej muzyki wymiatają

Muzyka łagodzi obyczaje – zwykło się mawiać – ale czy słusznie? Czy w ogóle powinna? Okazuje się, że nie w każdym przypadku, bo na przykład tacy programiści wolą ciężkie brzmienie, z którego trąci siarką. I nie jest to czcze gadanie, ale fakty udowodnione w toku żmudnych badań naukowych. Czy w x-komie się to potwierdza? O tym rozmawiamy z x-pertką Agnieszką Larysz.

IT woli ciężkie brzmienie. A rekruter z HR?

Badania wykazały, że programiści, którzy słuchają black i death metalu są najsprawniejsi. Postanowiliśmy o tym podyskutować z Agnieszką Larysz. Jeśli nie wiecie, jak wygląda proces rekrutacji pracownika od wewnątrz, ten podcast daje Wam niepowtarzalną okazję. Agnieszka, będąca kierownikiem ds. projektów rekrutacyjnych, uchyla rąbka tajemnicy i opowiada, jaki powinien być idealny kandydat na stanowisko programisty w x-kom.

Jakich umiejętności oczekuje się od kandydata? Czy zwraca się uwagę na strój? Jaką rolę odgrywa podczas rozmowy zachowanie? Wreszcie czy pada pytanie o ulubione gatunki muzyczne? To i wiele więcej omawia nasza Agnieszka, którą wnikliwie przepytuje prowadzący – Kamil Szwarbuła.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz