Podcast x-perci: Po co komu system operacyjny Huawei i czy zwierzęta potrzebują nowych technologii

Pod naciskiem rządu Stanów Zjednoczonych współpraca pomiędzy Huawei a Google stanęła pod znakiem zapytania. Jednak Chińczycy nie poddają się bez walki i tworzą własny system operacyjny: Harmony OS, przy czym nie odżegnują się wcale od Androida. Jaki cel kryje się więc za posunięciami firmy Huawei?

Huawei inwestuje w Harmony OS

Własny system operacyjny Huawei staje się faktem. Nie są to już wyłącznie zapowiedzi, ale realne rozwiązania, które nie ograniczają się w dodatku wyłącznie do smartfonów. W założeniach Harmony OS ma sięgać znacznie dalej, robić to, czego Android robić już nie może, bo funkcje amerykańskiego systemu nie zostały obliczone na przyszłość w takim stopniu, w jakim zrobili to Chińczycy. A sieć 5G zbliża się nieuchronnie i być może to właśnie ona zadecyduje o tym, czyj system operacyjny lepiej przystaje do wymogów nowej rzeczywistości. Kamil Szwarbuła wraz z Jakubem Bielem szukają odpowiedzi na to niełatwe pytanie.

Technologie w świecie zwierząt

Okazuje się, że inżynierowie myślą nie tylko o wygodzie i bezpieczeństwie ludzi. Na sercu leży im także dobro czworonożnych przyjaciół. Dzięki temu w pracowniach i laboratoriach powstają elektroniczne gadżety dedykowane zwierzętom. Z dyskusji Jakuba Godka z Kamilem Szwarbułą dowiesz się, jak technologia pomaga troszczyć się o pupili.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz