Podcast x-perci: Po co Ci słuchawki gamingowe i słów parę o muzycznych serwisach streamingowych

Słuchawki dla graczy różnią się od muzycznych wyglądem i specyfikacją techniczną. To wiedzą wszyscy. Tylko nie każdy wie, dlaczego tak się dzieje? My znamy odpowiedź i dzielimy się nią w podcaście. A skoro jesteśmy już o muzyce, dokonujemy przeglądu najbardziej znanych muzycznych serwisów streamingowych.

Jakie słuchawki do gier?

Jak się okazuje, w grach słuch jest tak samo ważny, jak wzrok. Oczywiście lwia część bodźców odbierana jest przez oczy, bo to one wpatrują się nieustannie w ekran. Starzy, gamingowy wyjadacze wiedzą jednak, że poleganie wyłącznie na wzroku nie wystarczy. Trzeba wspomagać się także słuchem, uzupełniając widok dźwiękiem. Dzięki temu dowiesz się, że przeciwnik biegnie korytarzem na długo przed dostrzeżeniem jego sylwetki. Dzieje się tak np. w CS:GO. W tym podcaście Kamil Szwarbuła zasypał Kubę Godka gradem pytań na temat charakterystyki słuchawek dla graczy. Wnioski niejednokrotnie są zaskakujące.

Plusy i minusy popularnych serwisów z muzyką

Zapisywanie plików muzycznych w pamięci smartfonów jest już passe. Dziś królują muzyczne serwisy streamingowe z bogatą biblioteką utworów, personalizowanymi playlistami, piosenkami polecanymi, listami współdzielonymi i dziesiątkami innych rozwiązań. Który serwis wybrać? Na topie jest obecnie kilka, m.in.: Spotify, Tidal, iTunes oraz Apple Music. Każdy z nich ma oczywiście grono fanów. A który z nich jest najlepszy? W podcaście omawiamy poszczególne serwisy i wskazujemy, co jest w nich dobre, a co mierzi użytkowników.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz