Podcast x-perci: Plan lekcji – Lekcje sztuki, czyli jak ładnie mówić

Sposób mówienia jest niezwykle ważny w każdym zawodzie, w którym głównym narzędziem pracy jest aparat mowy. Nie chodzi jedynie o aktorów, radiowców czy śpiewaków. Odpowiednią dykcję muszą mieć chociażby nauczyciele czy szkoleniowcy. Posłuchaj podcastu i dowiedz się, jakie ćwiczenia wykonywać, żeby mówić wyraźnie.

Chrząszcz brzmi w trzcinie…

Mówienie jest jak sport. A żeby być najlepszym w danej dziedzinie, trzeba regularnie ćwiczyć konkretne partie ciała i mięśnie. Podcast zaczynamy więc od wspólnych ćwiczeń. Rozgrzewka ma na celu rozbudzenie przepony i rozciągnięcie narządów mowy. Mruczenie, mlaskanie, robienie dziubków i wkładanie korków (gdzie, jak i ile sztuk?) – to wszystko po to, aby rozgrzać i rozciągnąć mięśnie żuchwy, języka czy ust. A to dopiero początek lekcji dotyczącej sztuki mówienia.

Nasi x-perci – aktor i radiowiec, podpowiadają co zrobić, żeby nie bełkotać oraz jak powinno się mówić. Akcent, intonacja, interpretacja – jaki wpływ mają te kwestie na bycie słuchanym? Tego właśnie dowiesz się z podcastu.  

Wysłuchaj do końca i dowiedz się, co jest ważniejsze – co mówisz, czy jak mówisz?

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz