Podcast x-perci: Plan lekcji – Fizyka – Fale, czyli jak i czym tworzyć materiały audio

O jakich falach będzie mowa na lekcji fizyki, prowadzonej przez naszych x-pertów? O falach dźwiękowych. Jeśli nagrywasz materiały audio wiesz, jak ważny jest dźwięk. Posłuchaj podcastu i dowiedz się, jak możesz podnieść jego jakość, wybierając dobry sprzęt i stosując odpowiednie techniki.

Halo, jak mnie słychać?

Całkiem niedawno popularnością cieszyło się wyśpiewywane twierdzenie, że „nie ma fal”, dementujemy. Fale są i wyróżniamy różne ich rodzaje. Możemy mówić o falach na wodzie, radiowych, a nawet żołnierskich (choć może nie w kontekście fizyki). Ale w dzisiejszym podcaście skupimy się na falach dźwiękowych. Zaczynamy od zdefiniowania, czym w ogóle fala jest. Potem robi się ciekawiej – od teorii przechodzimy do praktyki.

Do nagrywania materiałów audio niezbędny jest mikrofon. Bez względu na to, czy streamujesz, czy nagrywasz vloga, dźwięk musi po prostu dobrze brzmieć. Najważniejsze kryterium to przeznaczenie sprzętu – do czego i w jakich warunkach będziesz z niego korzystał. Z podcastu dowiesz się, jakie są rodzaje mikrofonów i jak wybrać odpowiedni dla siebie model. A czym właśnie nagrywamy? O tym przekonasz się z ciekawego eksperymentu – mikrofon wbudowany w dyktafon vs mikrofon, który podłączyliśmy.

Oprócz tego x-perci: Kamil Szwarbuła i Kamil Gajdek podpowiadają jakich programów i technik użyć, żeby stworzyć naprawdę wysokiej jakości materiał.

Posłuchaj podcastu i dowiedz się, dlaczego nagrywając, warto wskoczyć pod kołdrę.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz