Podcast x-perci: Oceniamy nowości Apple oraz podpowiadamy co może przydać się studentom

Wrzesień do najcieplejszych miesięcy nie należy. Jednak wieczór 10 września był dla wielu osób niezwykle gorący. Szczególnie dla fanów marki Apple, którzy ujrzeli wtedy najnowsze dzieło giganta z Cupertino – smartfony iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max. Prelegenci pokazali też nowe iPady i kilka premierowych usług od Apple. Wśród miłośników sprzętu z nadgryzionym jabłkiem jest wielu studentów. Im poświęciliśmy drugą część materiału.

Nowy iPhone. Nowy iPad. Nowe usługi.

Konferencje Apple słyną z rozmachu oraz konwencji, której nie sposób pomylić z jakimkolwiek innym spektaklem. Wie o tym Kamil Szwarbuła i wie o tym jego rozmówca – Bartek Zawisza, znany bardziej jako Nieantyfan. Panowie omówili na gorąco nie tyle sama konferencję, co zaprezentowane w jej trakcie produkty. Przede wszystkim iPhone 11. Co nowego ma ten smartfon? Czy coś zasługuje na miano odgrzanego kotleta? Czym iPhone 11 zaskoczył a czym rozczarował? No i decydujące pytanie – czy warto go kupić?

Tegoroczne portfolio Apple powiększyły się o iPady 10,2”. Tablety okrzyknięte mianem szybszych od komputera PC. Nie zwalniając tempa prelegenci pokazali Apple Watch 5. Kilka ciekawych wizualnie modeli z wymiennymi opaskami. Skoro mowa o ciekawostkach, Kamil z Bartkiem rozłożyli na części pierwsze dwie istotne usługi Apple – Arcade, czyli gry oraz TV+, czyli telewizję dla posiadaczy iPadów, iPhone’ów i MacBooków.

Jaki sprzęt dla studenta?

Czego tak naprawdę potrzebuje student? Przede wszystkim laptopa. O ile notatki wciąż pisze się na wykładach odręcznie, o tyle prace zaliczeniowe i magisterka muszą już powstać na komputerze. Stacjonarka w akademiku? Niekoniecznie. Laptop zajmie mniej miejsca. No i daje się bez trudu zabrać ze sobą na uczelnię. Notebook wydaje się być jednak czymś oczywistym. Istnieją tymczasem urządzenia, które nie zawsze są dla żaków oczywiste, a które uprzyjemnią czas wolny od nauki.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz