Podcast x-perci: Eksploatacja drukarek 3D | 2D oraz telefony bez Androida i iOS

Po co mi drukarka 3D? Klasyczna drukarka, to ja rozumiem. Papier i atrament lub toner i drukuję sobie pisma, dokumenty, referaty, prace zaliczeniowe, grafiki, a nawet zdjęcia. Ale druk 3D, komu to potrzebne? Okazuje się, że technologia druku trójwymiarowego nie musi ograniczać swej obecności wyłącznie do czterech ścian pracowni inżynieryjnej.

Drukarka 3D sprawdzi się w wielu dziedzinach życia, umożliwiając wydrukowanie spersonalizowanego wazonu albo pokręteł do statywu, jeśli kogoś pasjonuje akurat fotografia. Trzeba jedynie pamiętać, aby filament był odpowiedniej jakości, do czego Piotr Kaleta usilnie przekonuje Kamila Szwarbułę.

Powyższa zasada daje się przenieść 1:1 na grunt tradycyjnego druku, gdzie jakże często szukamy oszczędności na materiałach eksploatacyjnych. Okazuje się, że nie zawsze musimy kupować oryginalne tusze i tonery, o ile spełnimy pewien warunek. Jaki? Odpowiedź pada w podcaście.

Telefony i smartfony bez systemu, czy takie istnieją?

Temat numer dwa porusza kwestię telefonów bez systemu Android i iOS. Czy takie w ogóle istnieją? Oczywiście, że tak i są to klasyczne słuchawki z klawiaturami fizycznymi. Są tańsze, wytrzymalsze i prostsze w obsłudze. Mogłoby się wydawać, że idealne dla seniorów. Ale czy tylko dla nich. Jakub Godek i Kamil Szwarbuła.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz