Podcast x-perci: Deepfake narzędziem w kampaniach wyborczych

Spotkaliście się z krążącymi w sieci filmami, w których Nicholas Cage wciela się w role np. Indiany Jonesa? Wiedzieliście, że istnieje aplikacja służąca do rozbierania kobiet? Technika przerabiania w ten sposób filmów i zdjęć to deepfake i to zjawisko jest tematem przewodnim dzisiejszego podcastu

Prawda czy fałsz?

Deepfake to technika obróbki stosowana do łączenia i nakładania na siebie obrazów lub filmów przy użyciu sztucznej inteligencji. Samo pojęcie pojawiło się w 2017 roku i nawiązywało do nazwy użytkownika, który opublikował przerobione tą technika filmy porno. Jakie zagrożenia niesie za sobą taka możliwość fałszowania obrazu np. w kontekście nadchodzących wyborów prezydenckich? Na to pytanie starają się odpowiedzieć Kamil Szwarbuła oraz jego gość – x-pert z portalu Geex – Łukasz Wrzalik.

Zjawisko deepfaków to temat, który przeważa w tym odcinku. Jednak oprócz tego dowiecie się też jakie smartfony święciły triumf w 2019 roku, czy czeka nas powrót wyjmowanych baterii w smartfonach oraz, czy Polska stanie się satelitarnym mocarstwem. Przy okazji zapraszamy na IEM i wspólne stanowisko x-kom i Lenovo, na którym czekać Was będzie moc atrakcji. Jakich? O tym też dowiecie się z podcastu. Przyjemnego słuchania.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz