Podcast x-perci: Chiny wprowadziły ograniczenia dla młodocianych graczy

Gry są świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Rozwijają wiele umiejętności (przede wszystkim te pomijane w szkole), uczą cierpliwości, pobudzają też neurony do działania. Niestety bywają uzależniające, a to z uwagi na wciągającą fabułę. Dlatego rząd ChRLD zainterweniował i wprowadził limity dla młodzieży. Jak to wygląda w praktyce?

Gaming monitorowany, ale czy do końca?

Chińska Republika Ludowa uchodzi za kraj bardzo restrykcyjny wobec obywateli. Bo faktycznie, tamtejszy rząd kontroluje wiele dziedzin życia i tym razem partia wzięła na cel gaming. Uznano, że młodzieży należy wprowadzić dzienne limity czasu spędzanego z grami wideo, tak, aby nie popadli w uzależnienie. Nie jest bowiem tajemnicą, że gry wideo potrafią uzależniać, co zostało już udowodnione i wprowadzone na listę WHO, jako odrębna jednostka chorobowa. Kiedy można mówić o uzależnieniu od gier? Szczegółowych wyjaśnień udzielają Kamil Szwarbuła oraz Łukasz Wrzalik.

Panowie rozkładają przy okazji na czynniki pierwsze chińskie ograniczenia, żeby znaleźć odpowiedź na pytanie – jak obejść limity rządzących? Czy w ogóle można? Okazuje się, że można. Więc jeśli w najbliższym czasie planujecie podróż do Państwa Środka i planujecie na miejscu pograć z przyjaciółmi, posłuchajcie podcastu, by sprzedać swym chińskim nasz patent.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz