Podcast x-gamers: Polska mistrzem Świata, czyli słów kilka o polskich grach

Polacy nie gęsi i swoje gry mają. Są to świetne tytuły, znane nie tylko nad Wisłą, ale i na całym świecie. Gry chwalone za grafikę oraz fabułę. Gry tak dopracowane, że uchodzą za niedoścignione wzory. Posłuchaj naszego podcastu i sprawdź, czy znasz najlepsze polskie gry.

Nie tylko CD Projekt Red. Nie tylko Techland

Kto nie słyszał o Wiedźminie? Czy jest ktoś taki w ogóle? Wątpliwe. Przygody Geralta z Rivii podbiły serca graczy na całym świecie, przypominając niejednokrotnie o istnieniu takiego państwa, jak Polska. Studio CD Projekt Red, ojcowie trylogii Wiedźmina, poszli za ciosem i przystąpili do prac nad Cyberpunkiem 2077. O tej grze pisaliśmy w naszej relacji z PGA 2019. Kolejnym gamingowym gigantem jest studio Techland z Ostrowa Wielkopolskiego. Zasłynęli m.in. seriami Dying Light i Dead Island. Są to gry, od których włos się jeży na głowie! Ale czy znasz poniższe studia oraz każdą z wymienionych niżej gier?

  • Sniper: Ghost Warrior Contracts – gra stworzona przez polskie studio CI Games, która oferuje kampanie dla pojedynczego gracza oraz tryb multiplayer.
  • HATRED – polska produkcja, debiutanckie dzieło Destructive Creations z Gliwic.
  • SUPERHOT – nietypowa strzelanka stworzona w zaledwie tydzień. Oczywiście w pierwotnej formie, bo później została dopracowana.
  • A Painkiller? A Frostpunk? Do tego wiele innych, znakomitych tytułów? 

Najciekawsze, choć niekoniecznie szeroko znane, omawiają w swym unikalnym stylu Kamil Szwarbuła oraz Kamil Gajdek.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz