Podcast x-gamers: Polecamy najfajniejsze gry mobilne

Dla większości populacji gry wideo są zapewne domeną komputerów i konsol. Rozwój sektora mobilnego pokazuje jednak stały wzrost popularności gier tworzonych na smartfony. Co ciekawe, w większości są to produkcje tak zoptymalizowane, by do gry nie był potrzebny flagowy sprzęt. Poznajcie najfajniejsze gry mobilne.

W podróży, w kolejce, w czasie wolnym

Są takie chwile – czasami i godziny – gdy czas wlecze się niemiłosiernie. Zazwyczaj dzieje się tak podczas jazdy pociągiem albo w kolejce (do lekarza, do okienka w urzędzie). W dodatku dookoła najczęściej słychać marudzenie, więc fajnie by było wyłączyć się choć na trochę.

Co może być lepszego, niż gry mobilne? Konsolę przenośnią nie każdy ma, bo i umówmy się, nie każdy chce inwestować w taki sprzęt. Za to smartfona ma każdy. Wystarczy zalogować się w sklepie Google Play albo Apple Store i pobrać jeden z tysięcy tytułów. Różnorodność gier przyprawia o zawrót głowy. Jest ich tyle, że nie sposób ich ogarnąć. Owe stale dochodzą. Zatem w co grać?

Kamil Szwarbuła i Kamil Gajdek dokonali analizy gier mobilnych, po czym wytypowali te, które są najciekawsze. Ich zdaniem oczywiście. Wydawnictwa podzielili na

  • płatne, jak choćby: Dream Walker, Bully, GTA San Andreas, Max Pain, Football Manager, Limbo, czy Final Fantasy;
  • oraz darmowe: Ninja Fruits, Pokemon GO, Angry Birds, Fortnite, PUBG i kilka innych.

Dowiedzcie się, dlaczego wybrali akurat te gry i co mają o nich do powiedzenia.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz