Podcast x-gamers: Miejskie legendy w grach

Gry komputerowe są w gruncie rzeczy programami. Unikalnymi programami, tworzonymi z myślą o rozrywce, a ta może przybierać różne formy. Jednym z najciekawszych sposobów angażowania gracza są tzw. easter eggi, czyli tajemnicze elementy rozsiane po mapach. Ich znalezienie daje graczom mnóstwo satysfakcji, szczególnie gdy ktoś odkryje je jako pierwszy.

Dzieli się wówczas swą wiedzą z innymi na forach i grupach tematycznych, po czym kolejni gracze ruszają by sprawdzić, czy dany easter egg faktycznie istnieje. Dlaczego to takie ważne? Bo historia gier wideo zna przypadki fałszywych opowieści, rozpowszechnianych drogą pantoflową. Niegdyś słownie oraz na łamach czasopism dla graczy, później na pierwszych forach skupiających miłośników danego tytułu.

Najsłynniejsze legendy w miejskich grach

Kamil Gajdek i Patryk Kempiński przywołali przykłady najsłynniejszych legend w miejskich grach. Dzięki temu słuchając podcastu dowiesz się, czy faktycznie istnieje kombinacja klawiszy skłaniająca Larę Croft do rozebrania się. Jaką umiejętność pozyska Mario, gdy przeskoczy się ponad flagą kończącą poziom? Jak to jest z legendarną Wielką Stopą w GTA, a także ile osób tak naprawdę odebrało sobie życie wysłuchawszy muzyki miasteczka Lavender Town w pierwszej generacji gry Pokemon na Gameboy.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz