Podcast x-gamers: Mamy hity, czyli słów kilka o Minecraft Earth i Call Of Duty na komórki

Fenomen gry Minecraft jest czymś niesamowitym. W dobie tytułów, które prześcigają się w efektach wizualnych, wygładzaniem tekstur i eksponowaniem detali, ta produkcja w całości składa się wręcz z ordynarnych kwadratów. Teraz gości też na smartfonach w postaci Minecraft Earth, bijąc rekordy popularności. W podcaście omawiamy też mobilne Call of Duty. Grę, która stała się hitem w dniu premiery.

Minecraft Earth może być bardziej popularny niż Pokemon GO

Pokemonowe szaleństwo przebrzmiało już wprawdzie, ale sama gra wciąż cieszy się olbrzymią popularnością. Na pewno znacie kogoś, kto nie przepuści okazji do zostawienia stworka w Gymie, jeśli akurat przechodzi obok. Okazuje się jednak, że Pokemon GO trafiło na godnego rywala: grę Minecraft Earth, czyli mobilny odpowiednik tytułu znanego głównie z PC. Banalnie prosta mechanika, połączona z praktycznie nieograniczonymi możliwościami twórczymi, tworzą przepis na sukces. I zamiast grać w pojedynkę, grajcie z ludźmi z całego świata. Fani Minecraft łączcie się! Koniecznie w Minecraft Earth.

Call of Duty Mobile. Milion pobrań w kilka godzin

Niejeden deweloper marzy o takim wyniku przez całą żywotność jego produkcji. A tu proszę, COD Mobile wykręca milion pobrań już pierwszego dnia, w zaledwie kilka godzin. Ale czy jest to zasługa świetnego zoptymalizowania tytułu mobilnego, czy jednak podpięcie się pod kultową przecież grę? Kamil Gajdek zna odpowiedź i wyjaśnia wszystko Kamilowi Szwarbule.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz