Podcast x-gamers: Krew i pot, czyli przemoc i seks w grach

W co powinny, a w co nie powinny grać dzieci? Po co wprowadzono ranking PEGI? Które gry są szczególnie brutalne i czy przypadkiem wszechobecna krew nie zadecydowała o ich sukcesie? Jedno jest pewne, lekko nie będzie. Za to będzie ciekawie, bo kto z nas choć raz nie próbował śmiercionośnych kombosów w Mortal Kombat albo Street Fighter? Nie mówiąc już o takich grach, jak GTA, gdzie przemoc wpisana jest w DNA gry, a cała fabuła skupia się na krwawych porachunkach gangów rządzących miastem.

Duet Gajdek & Kempiński analizuje wnikliwie zasadność istnienia brutalności w grach. Przywołują również własne wspomnienia, związane z tytułami o wysokim stopniu brutalności. Od gier na automatach, po współczesne wydawnictwa na PC i konsole. O ile w strzelankach, gdzie likwiduje się hordy zombie lub forsuje wrogie linie z karabinem w rękach pewna doza przemocy jest wskazana dla podtrzymania realizmu, o tyle w wielu innych gatunkach jest już mocno dyskusyjna.

Podcast zdecydowanie dla pełnoletnich słuchaczy

I wreszcie temat niemalże tabu, czyli seks oraz seksualność w grach. Elementy wpisane w fabułę wielu produkcji, mniej lub bardziej wyeksponowane. Podcast zdecydowanie dla osób 18+. Szczególnie zalecany rodzicom.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz