Podcast x-gamers: Control, czyli gra dla wymagających fanów Davida Lyncha i Joy Division

Nie szukaj w tej grze epickich krajobrazów, baśniowych stworzeń ani magii. Przygotuj się za to na dużą dawkę postmodernizmu oraz unikalnego, trzymającego w napięciu klimatu, znanego z filmów Davida Lyncha. Gra Control przeniesie Cię do futurystycznych lokacji. Bardzo klimatycznych, ale i bardzo surowych. Bynajmniej nie ze względów graficznych – oprawa wizualna gry Control to absolutny majstersztyk.

Premiera gry Control. Kamil już prawie ją przeszedł

Gra ukazała się 27 sierpnia 2019 i od razu zebrała dobre recenzje. Najstarszy Dom. Ciekawa nazwa, prawda? Lokacja o tej jakże wdzięcznej nazwie jest przyczyną całego zamieszania. Punktem zapalnym dla fabuły, bo właśnie tam zagościły moce nie z tej ziemi. Moce, które doprowadziły do śmierci dyrektora ważnej agencji – Federalnego Biura Kontroli. W tym budynku nic nie jest takim, jakim być powinno.

Pretendent do tytułu gry roku

Kamil Gajdek otrzymał egzemplarz premierowy i przeszedł grę już niemal w całości. Niemal, gdyż poza głównym wątkiem tytuł oferuje liczne wątki poboczne. Rozgrywkę komplikuje fakt, że wnętrze Najstarszego Domu jest większe niż sugeruje to jego zewnętrzna bryła. Konstrukcja zdaje się żyć własnym życiem. Zachęca do eksploracji, intryguje, ale na pewno nie jest w 100% bezpieczna. Kamil Gajdek opowiada o tym szczegółowo w podcaście.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz