Podcast x-gamers: Back to school, czyli gry, których akcja toczy się w szkole

Akcja gier wideo w 99,9% przypadków toczy się w sceneriach, które nijak szkoły nie przypominają. Są jednak produkcje, choć jest ich niewiele, nawiązujące do tematu szkoły – w mniejszym lub większym stopniu. To co tam się dzieje? Przecież nie chodzi o symulację nauki, odrabianie wirtualnych prac domowych, ani siedzenia w ławce, prawda?

Nawiązania do szkoły, jakich się nie spodziewasz

Tony Hawk. Gra, która w roku 2019 obchodzi okrągły, 20-ty jubileusz. Młody człowiek śmigający na desce raczej niewiele ma wspólnego ze szkołą, bo wszystkie triki i ewolucje wykonuje już w czasie wolnym. Niemniej twórcy wykorzystali motyw szkoły do zaaranżowania jednej z misji. Dodajmy, trudniejszej misji. Kamil Gajdek do dziś wspomina, jakie miał z nią trudności.

Fabuła Harry’ego Pottera w całości osadzona została w szkole. Nie byle jakiej – w szkole magii o wdzięcznej nazwie Hogwart. Zamczysko pełne tajemnic pełni rolę scenerii dla przygód młodego czarodzieja i jego przyjaciół. Kamil Szwarbuła żywi do tej gry szczególny sentyment i ma swój ulubiony motyw. Zdradza go rzecz jasna w podcaście.

Potworny obraz szkoły przedstawia Silent Hill. Jeden ze starszych już tytułów, lecz wciąż kultowy i wciąż budzący grozę. W Last of us tez nie jest kolorowo. Szkoła jest wrogim miejscem, a Ty, wcielając się w głównego bohatera, musisz się zdrowo nagłówkować, żeby przejść ten poziom w jednym kawałku.

Ciekawi Cię, jakie gry przeniosą Cię jeszcze raz do szkoły? Wysłuchaj naszego podcastu do końca. O ile masz odwagę…

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz