Ostrza na każdą okazję. Marka Cold Steel wkroczyła na combat.pl

Firma Cold Steel jest liderem produkcji ostrzy. Przedsiębiorstwem, które ma w swym portfolio dziesiątki różnorodnych ostrzy do cięcia, kłucia, rozdrabniania i tuzina innych czynności. Cold Steel to także genialne repliki odwzorowane z wnikliwym pietyzmem oraz zegarmistrzowską wprost precyzją. Od teraz dostępne są w sklepie internetowym combat.pl.

Poznajcie Cold Steel

Cold Steel jest amerykańską firmą o światowej sławie oraz renomie producenta bezkonkurencyjnych noży, mieczy, tomahawków, maczet, narzędzi, oręża dla miłośników sztuk walki, jak również kolekcjonerów i pasjonatów historycznej broni białej.

Pasja, z jaką w Cold Steel podchodzi się do odwzorowania detali zasługuje na najwyższe uznanie. I nie mam wyłącznie na myśli wyglądu zewnętrznego, choć ten w pełni pokrywa się z niegdyś używanym orężem. Istotna jest jakość broni, rozumianej jako całość, a więc materiały użyte do produkcji ostrzy.

Ostrze jest przecież rdzeniem każdego noża, maczety, czy miecza. Wątpliwej jakości ostrze bezpowrotnie dyskwalifikuje produkt z użycia. Zwłaszcza, jeśli planujecie wybrać się z nim na wyprawę, wykarczować działkę albo ćwiczyć rzucanie (nożami bądź gwiazdkami). Wybierając produkt z portfolio Cold Steel możecie być pewni jego jakości. Od pierwszego do ostatniego cięcia.

produkty cold steel w sklepie combat

Polska szabla made in USA

Zacznę od polskiego akcentu. Uderzę w sentymentalną nutę, pobudzając przy okazji narodową dumę. Bo jakże tu nie być dumnym z dokonań husarii – legendarnej polskiej jazdy, która odważną szarżą przełamywała szeregi wielokrotnie liczniejszego wroga, zapewniając polskim hufcom zwycięstwa.

Nieodłączny element husarskiego ekwipunku stanowiła szabla. Ukształtowana ostatecznie w połowie XVII wieku perfekcyjnie łączyła zalety szabel zachodnioeuropejskich z bronią używaną na wschodzie Starego Kontynentu. Elitarny oręż dla elitarnej formacji.

Polish Saber replika szabli Cold Steel

Sława polskiej szabli husarskiej dotarła za ocean, dzięki czemu inżynierowie firmy Cold Steel przyjrzeli się jej konstrukcji i odwzorowali ją z największą dokładnością w postaci szabli Polish Saber. Głownia ze stali 1055 posiada wyraźnie zaznaczone zbrocze, charakterystyczne, płaskie ostrze, jak również szerokie pióro.

Dużo uwagi poświęcono rękojeści, gdzie zagościł kabłąkowaty, zamknięty jelec. Przepięknym, a zarazem w pełni historycznym dopełnieniem, jest drewniana pochwa ze stalowymi okuciami. Gustowny, niezniszczalny wyrób. Idealny dla grup parających się rekonstrukcjami XVII-wiecznego wojska Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wspaniały prezent dla każdego miłośnika klasycznych militariów.

husarz na koniu z szablą

Do cięcia i do majsterkowania. Noże i maczety Cold Steel

Oferta noży Cold Steel na combat.pl jest naprawdę bogata. Znajdziecie w niej zarówno ostrza polimerowe, jak i stalowe. Proste lub zakrzywione. Modele składane i z głownią stałą. Przeznaczone do cięcia, a także do rzucania.

Noże skonstruowane z myślą o survivalu, niezastąpione w bieżących pracach przy domu lub na działce, a do tego szeroki wybór egzemplarzy służących do ćwiczeń z ostrzem w ręku.

Zapytacie – a do czego używać maczety? Wbrew obrazom pokazywanym w hollywoodzkich produkcjach, maczeta to świetne narzędzie działkowca. Oczywiście nie mam na myśli szlachtowania szkodników, lecz karczowanie samosiejek oraz niepotrzebnych już krzaków. Mieszkańcy krajów Ameryki Południowej używają maczet właśnie do okiełznania dżungli – przedzierania się przez leśną gęstwinę i torowania sobie drogi wśród zarośli.

Mając maczetę na działce, szczególnie tej na świeżo zakupionej, która wymaga pozbycia się zapuszczonej roślinności, szybko i sprawnie uporacie się z każdym zielskiem. Pamiętajcie tylko, żeby oszczędzać drzewa.

Siekiery oraz Tomahawki

Z drewnem (kupionym lub ściętym po uzyskaniu pozwolenia) rozprawicie się z kolei przy pomocy siekiery. Stalowe ostrze przechodzi przez pocięte pnie jak defilada wojskowa przez ulice Katowic – gładko, ale z impetem, rozdrabniając drewniane kloce na kominkowe szczapki.

siekiera cold steel

Tomahawk, choć jego korzenie sięgają indiańskich kultur plemiennych, również może być użytecznym narzędziem działkowca. Jest lekki i poręczny, świetnie sprawdza się do ogacania starych drzew, czy robienia prześwitu dla nowo posadzonych krzewów. A po pracy, gdzieś na uboczu, by nie zranić kogoś przypadkiem, możecie urządzić sobie zawody w rzucaniu toporkiem do celu.

Swoiste połączenie elementów znanych z westernów i serialu Janosik. Szczypta Dzikiego Zachodu smakowicie wymieszana z lokalnym folklorem. Przyśpiewki tudzież tańce mile widziane, a do zabawy warto włączyć dzieci. W bezpiecznej odległości, ma się rozumieć.

tomahawk cold steel

Produkty Cold Steel są już w sklepie combat

Jak pewnie wiecie, sklep combat.pl jest częścią grupy x-kom. Mogą Was tym samym poinformować, że właśnie tam znajdziecie omówione wyżej ostrza. Dostępne są od ręki (chyba, że akurat czekają na dostawę, ale stosowną informację znajdziecie na karcie produktowej). Co więcej, składając zamówienie o wartości minimum 299 zł, otrzymujecie darmową dostawę.

Zamawiać możecie do Paczkomatów InPost lub za pośrednictwem kuriera. Szczegóły znajdziecie na stronie combat.pl w zakładce dostawa.

Poznajcie ostrza marki Cold Steel w combat