Miej biuro zawsze pod ręką dzięki laptopom Lenovo ThinkPad z serii E

Czeka Cię zakup laptopa dla biznesu? Sprawdź propozycje od Lenovo ThinkPad z serii E. Mają stylową i poręczną konstrukcję, a pracę usprawnia system operacyjny, jakim jest Windows 10. Są to też 14-calowe, mobilne konstrukcje o charakterystycznym designie. Modeli jest sporo, zatem bez trudu wybierzesz taki, który najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby. Poznaj dostępne warianty.

Stylowe i profesjonalne laptopy biznesowe

ThinkPady z serii E zapewniają wysoką wydajność, elegancki wygląd i świetny stosunek jakości do ceny. Są genialnym dodatkiem do arsenału każdego zespołu IT. Wszechstronność serii E pozwoli tym urządzeniom dopasować się do dowolnej roli w ekosystemie technologicznym firmy bez rozbijania przy tym banku.

Lenovo zaprojektowało laptopy tak, aby „odzwierciedlały nowy progresywny i uderzająco czysty wygląd przy jednoczesnym zachowaniu trwałości i niezawodności ThinkPad”.

Seria Edge wprowadziła pewne zmiany w konstrukcji klawiatury: klawisze funkcyjne zostały przeprojektowane tak, aby użytkownicy mogli jednym palcem uzyskać dostęp do funkcji, takich jak klawisze multimedialne.

Oprócz tego ThinkPady z serii E są wyposażone w nową funkcję zabezpieczeń ThinkShutter — przełącznik, który w dowolnym momencie zasłania kamerę urządzenia. Warto dodać, że w przypadku Lenovo ThinkPad E14 pracę usprawnia system operacyjny Windows 10, a w Lenovo ThinkPad E15 Windows 10 Pro.

Lenovo ThinkPad E14 wygląd

Modele ujęte w serii E

  • Lenovo ThinkPad E14
  • Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 (AMD)
  • Lenovo ThinkPad E15
  • Lenovo ThinkPad E15 Gen 2 (AMD)

Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 (Intel)

Lekki, stylowy, a przede wszystkim mobilny. 14-calowego ThinkPad E14 Gen 2 zabierzesz ze sobą wszędzie – do pracy, w podróż służbową, do kawiarni. Nie obciąży Twojego plecaka lub torebki, bo waży jedynie 1,5 kg. Obudowa z anodowanego aluminium nadaje mu elegancji — można wybrać między klasyczną czernią a stylowym kolorem Mineral Metallic.

Ekran o rozdzielczości Full HD obsługujący 100% gamy kolorów sRGB zapewnia czysty obraz. Nie będziesz więc rozczarowany odwzorowywaniem kolorów podczas przeglądania grafik produktowych czy reklam biznesowych. ThinkPad E14 2. generacji posiada pakiet wbudowanych funkcji ochrony danych ThinkShield. Natomiast Trusted Platform Module (TPM) szyfruje dane, aby utrudnić ich kradzież. Takie zabezpieczenia ochronią Twoje pliki czy dane przed wykradaniem, a Ty będziesz mógł spać spokojnie. Kolejną przydatną rzeczą jest funkcja eliminacji hałasu oparta na sztucznej inteligencji. Podczas prowadzenia konferencji online żadne domowe odgłosy np. płacz dziecka czy odgłos odkurzacza nie zostaną dostrzeżone przez innych uczestników spotkania.

ThinkPad E14 Gen 2 (Intel) został wyposażony w dysk SSD. Tu w zależności od konfiguracji jego pojemność wynosi do 2TB, a pamięć RAM DDR4 do 32 GB, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Muszę również wspomnieć o portach, ponieważ mamy m.in USB typu C, HDMI oraz RJ45. To ostatnie pozwoli podłączyć Internet za pomocą kabla, przez co osiągniesz najlepsze prędkości przesyłania danych.


Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 (AMD)

W porównaniu do wersji z procesorem Intel posiada nieco lepszą żywotność baterii, aż do 13 godzin na jednym ładowaniu. Dłuższe zmiany w pracy nie będą więc dla niego wyzwaniem. Oprócz tego ThinkPad E14 (AMD) emituje donośny dźwięk, który wydobywa się z głośników stereo Harman Kardon. Webinaria i szkolenia będziesz mógł studiować bez obawy o zbyt cichy dźwięk. Oprócz tego ThinkPad E14 Gen 2 (AMD) nie zawiedzie Cię w nawet najtrudniejszych warunkach. Może pracować podczas wyjazdów w bardzo mroźne czy upalne dni. Wyjazdy służbowe do ciepłych krajów nie będą więc dla niego wyzwaniem. Dodatkowo nie musisz martwić się o zniszczenia podczas trzymania laptopa w walizce podczas kontroli na lotnisku czy turbulencji podczas lotu. Niestraszne są mu przypadkowe uderzenia, upadki czy nawet zalania.

ThinkPad E14 Gen 2 (AMD) jest wyposażony w dysk SSD. Tu w zależności od konfiguracji jego pojemność wynosi do 512 GB lub opcjonalnie do 1TB, a pamięć RAM DDR4 maksymalnie do 24 GB. Tak jak i w przypadku poprzednika, każdy znajdzie konfiguracje idealną dla siebie.


Dla kogo jest Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 Intel i AMD?

Dla osób, które często są na wyjazdach służbowych i potrzebują mobilnego, bardzo lekkiego laptopa z ciekawymi funkcjami i parametrami

Lenovo ThinkPad E15 (Intel)

Elegancki i dopracowany laptop, którego spasowanie stoi na najwyższym poziomie. 15,6-calowe urządzenie posiada funkcje oparte na sztucznej inteligencji, takie jak algorytmy eliminacji hałasu, inteligentny układ chłodzenia i automatyczne podłączanie słuchawek dousznych. Ponadto podczas telekonferencji można łatwo odbierać, nawiązywać i kończyć połączenia jednym naciśnięciem klawisza funkcyjnego F9–F11. Natomiast funkcja wybudzania głosem umożliwia bezdotykowe wznowienie pracy systemu i niezwłoczne nawiązanie połączenia z Internetem. Jest to niezwykle przydatne, kiedy trzeba szybko powrócić do pracy po krótkiej przerwie na kawę.

ThinkPad E15 2. generacji oferuje rozdzielczość Full HD i jasność do 300 nitów. To oznacza dobrą widoczność obrazu, nawet kiedy chcesz przenieść swoją pracę do ogrodu w ciągu słonecznego dnia. Na laptopie jest też dostępny tryb redukcji światła niebieskiego – pozwala na dłuższą pracę bez odczucia zmęczenia oczu.

ThinkPad E15 Gen 2 (Intel) został wyposażony w dysk SSD. Tu w zależności od konfiguracji jego pojemność wynosi do 2TB, a pamięć RAM DDR4 do 32 GB. Z dostępnych portów mamy m.in USB typu C, HDMI oraz RJ45. Oprócz tego laptop waży tylko 1,7 kg, co przy tak solidnych parametrach jest naprawdę małym wynikiem.


Lenovo ThinkPad E15 Gen 2 (AMD)

W porównaniu do wersji na Intelu, opcja z AMD pracuje dłużej, bo ponad 12 godzin. Przy takim czasie, nawet telekonferencje będą mogły się przedłużać bez obawy o szybkie rozładowanie laptopa. ThinkPad E14 Gen 2 (AMD) może pracować podczas wyjazdów w bardzo mroźne czy upalne dni, a ochronę prywatności można wzmocnić dzięki różnym opcjom. Mowa tu między innymi o czytniku linii papilarnych wbudowanym w przycisk zasilania czy kamerze na podczerwień umożliwiającej logowanie na podstawie rysów twarzy. Są to dodatkowe czynniki, które dbają o Twoje bezpieczeństwo. Nikt nie dostanie się do Twoich danych, zwłaszcza współpracownik, który chciałby zrobić sobie żart, podczas gdy Ty pijesz właśnie poranną kawę w biurze.

Oprócz tego dzięki głośnikom stereo Harman Kardon dźwięk podczas konferencji jest czysty, niezakłócony i żywszy w odbiorze.

ThinkPad E15 Gen 2 (AMD) jest wyposażony w dysk SSD. Tu w zależności od konfiguracji jego pojemność wynosi do 512 GB lub opcjonalnie do 1TB, a pamięć RAM DDR4 maksymalnie do 24 GB. Tak jak i w przypadku pozostałych modeli, każdy znajdzie konfigurację idealną dla siebie.


Dla kogo jest Lenovo ThinkPad E15 Gen 2 Intel i AMD?

Dla biznesmenów i osób, które dużo pracują z programami biurowymi, ponieważ laptopy te zapewniają szybkość oraz płynność w codziennej pracy np. z arkuszami kalkulacyjnymi lub prezentacjami online