Viki Gabor w Minecrafcie RTX – zabawa na koncercie bez wychodzenia z domu

Kiedyś każde lato wiązało się z zabawą na wydarzeniu plenerowym. Obecnie jest to nieco utrudnione, jednak znaleziono rozwiązanie. NVIDIA i x-kom odpowiadają na potrzeby graczy spragnionych muzycznych wrażeń. Już 30 lipca Viki Gabor zagra wirtualny koncert w grze Minecraft RTX. Sprawdź, jak wziąć udział w koncercie online.

Koncert Viki Gabor w Minecrafcie RTX – najważniejsze informacje

Finalistka 17. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci wystąpi 30 lipca 2021 roku o godzinie 19:00. Gdzie? Wszędzie, wystarczy, że przygotujesz urządzenie z dostępem do internetu, grę Minecraft RTX oraz kartę graficzną GeForce RTX. Specjalna estrada zostanie stworzona wirtualnie. Transmisję z wydarzenia możesz obejrzeć również na Twitchu. Zajrzyj na profil Kamila „Ewrona” Lachowskiego oraz NVIDIA Polska. Relacja na żywo będzie też dostępna na naszym Facebooku i TikToku.

Mimo że wydarzenie odbywa się wirtualnie, gwiazda jest rzeczywista. Viki Gabor wraz ze swoim zespołem zadba o niezapomniane wrażenia muzyczne i wizualne. Choreografia oraz awatary będą bardzo dokładnie odwzorowane w Minecrafcie RTX. Przed sceną zbierze się publiczność składająca się z graczy – będą mieli szansę obejrzeć wydarzenie z perspektywy specjalnej wirtualnej widowni. Wybranych 50-100 osób uzyska dostęp do specjalnej mapy. To jeszcze nie koniec. Po występie artystka spotka się z fanami w grze i rozda autografy. Fizyczne kopie zostaną rozesłane do uczestników muzycznego wydarzenia.

Co to jest Minecraft RTX?

Wspólna praca, która połączyła firmy NVIDIA, Mojang Studios oraz Microsoft umożliwiła stworzenie wyjątkowych wirtualnych przeżyć. Wszyscy gracze używający kart graficznych GeForce RTX oraz Minecrafta w wersji przeznaczonej dla systemu Windows 10 korzystają ze specjalnej wersji gry. Wyjątkowa rozgrywka jest dostępna od grudnia 2020 roku. Czym błyszczy Minecraft RTX?

  • Path tracing – oświetlenie w grze jest śledzone promieniami, co daje dużo lepszy i bardziej realistyczny efekt podczas gry
  • Wyjątkowa gra świateł i cieni oraz specjalna tekstura – wirtualny koncert to świetna okazja do przetestowania ulepszeń
  • Technika NVIDIA DLSS – w niektórych przypadkach pozwala na podwojenie liczby wyświetlanych klatek na sekundę

Minecraft to gra uwielbiana przez użytkowników w różnym wieku. Pozwala na odkrywanie tajemnic nieograniczonego świata, co daje pełną swobodę w prowadzeniu rozgrywki. Możesz też podjąć wyzwanie trybu survival, gdzie indywidualnie dopasujesz poziom trudności. Największą zaletą gry jest jednak możliwość spędzenia czasu ze znajomymi online. Microsoft podzielił się informacją, że w ubiegłym roku sprzedano ponad 200 milionów kopii gry na wszystkich platformach. Odnotowano również 126 milionów aktywnych graczy każdego miesiąca. Minecraft od lat zdobywa szczyty różnych list popularnych gier.

Sukces koncertów dla graczy

Wirtualny koncert Viki Gabor to pierwsza polska inicjatywa dotycząca wydarzenia muzycznego w grze. Zapewne pamiętasz zagraniczne koncerty, które można było obejrzeć w grze. Travis Scott zagrał dla fanów w grze Fortnite – obejrzało go ponad 12 milionów widzów.

Zobacz szczegóły wyjątkowego wirtualnego koncertu