Wybieramy świąteczny prezent dla gracza. Nie tylko gry

Wigilia już za dwa tygodnie, więc czasu na zrobienie prezentu coraz mniej. Tym razem wybieramy idealny upominek dla gracza. A ponieważ potencjalnych ideałów jest cały ogrom, musieliśmy skrócić naszą listę do 10 pozycji.

Prezent pod choinkę dla gracza. Co wybrać?

Niektórzy sądzą, że gracza można zadowolić byle czym. Stąd niesłabnąca popularność niskobudżetowych tytułów, które można kupić w pierwszych lepszych osiedlowych delikatesach. Tymczasem aby sprawić radość entuzjaście gamingu, trzeba się jednak trochę napocić. Szczególnie gdy jako obdarowujący jesteście odrobinę „poza branżą”, nowymi trendami i tym, co na gamingowym podwórku słychać.

Na szczęście macie nas. Przygotowaliśmy 10 propozycji prezentowych, które raczej nie odciągną obdarowywanego od komputera lub konsoli.

prezenty na święta dla gracza

Prezent świąteczny dla gracza: FIFA 22

To już ten czas, gdy FIFA jest dwa miesiące po premierze, zainteresowanie spadło, ceny również, więc można zastanowić się nad zakupem. Nad samą grą rozwodzić się nie będziemy, bo wszystkie najciekawsze informacje na jej temat zawarliśmy w recenzji FIFA 22.

Spoiler alert: jeśli nie katujecie swojej psychiki w trybie Ultimate Team, to ciągle jest świetna i wciągająca rozgryka.

FIFA 22 w x-kom


Prezent na Święta dla gracza: Nintendo Switch Lite

Najtańsza z dostępnych wersji konsoli Nintendo Switch, choć oczywiście jest to okupione pewnymi kompromisami. Na co pozwala Switch Lite? Przede wszystkim otwiera drogę do wielu unikatowych (niedostępnych na innych platformach), fantastycznych gier. Kolejna rzecz – za sprawą wbudowanego akumulatora tę małą konsolkę zabierzecie ze sobą wszędzie.


Prezent pod choinkę dla gamera: G4M3R HERO

Jaki może być lepszy prezent dla gamera niż… G4M3R HERO? Gotowy stacjonarny komputer, stworzony przez pasjonatów z myślą o pasjonatach. Do wyboru wiele konfiguracji w różnych cenach. Idealny prezent dla kogoś, kto chciałby dołączyć do PC Master Race.


Świąteczny prezent dla gracza: SPC Gear GK630K Onyx White Tournament

Czy jest coś, co świeci efektowniej niż świąteczna choinka? Klawiatura SPC Gear GK630K Onyx White Tournament to poważny kandydat do tego miana. Przy okazji też ogromnie wartościowym kompanem gamingowych sesji.

PS. kupując tę klawiaturę w x-kom, macie szansę dostać 3-miesięczny abonament Game Pass Ultimate w atrakcyjnej cenie.

A może zakrzywiony monitor Samsung Odyssey C27G55TQWRX?

Żeby gamingowe światy wyglądały fantastycznie, potrzeba czegoś więcej niż mocne podzespoły desktopa czy konsoli. Potrzebny jest również wyświetlacz, stworzony z myślą o rozgrywce. Najlepiej taki z niskim input lagiem, szybką matrycą i wysoką rozdzielczością obrazu. Zakrzywiony Samsung Odyssey C27G55TQWRX spełnia nie tylko te, ale i wiele więcej warunków. Monitor zdecydowanie wart polecenia.

Dla lepszych wrażeń z jazdy – kierownica Thurstmaster TMX Force Feedback

Nieważne, czy grasz na pececie, czy na Xbox One lub Xbox Series S|X. Kierownica jest kompatybilna z wszystkimi tymi platformami. Jeżeli obdarowywany jest fanem takich produkcji jak Forza Horizon 4 czy Forza Motorsport 7, z pewnością będzie to trafiony prezent.

Xbox Series S jako prezent na Święta?

Oto najbardziej ekonomiczny sposób na powitanie nowej generacji konsol. Xbox Series S nie ma napędu optycznego, jest trochę słabsza względem najmocniejszego obecnie Xbox Series X, ale to ciągle fantastyczna (i relatywnie niedroga) konsola, która z pewnością sprawi radość komuś, kto odnajdzie ją pod choinką.

Dla prawidłowej postawy nie tylko w multiplayerze – fotel Silver Monkey SMG-550

Wygodny, wykonany z wysokiej jakości materiałów, wyglądający tak, że od razu chciałoby się na nim usiąść. Fotel Silver Monkey SMG-550 to wsparcie dla gamerskiego kręgosłupa, narażonego na różne schorzenia wynikające z długotrwałej pracy przed ekranem monitora.


Myszka Redragon Storm Elite

Jest lekka, precyzyjna i relatywnie niedroga. Redragon Storm Elite to świetna propozycja dla graczy. Myszka ma aż 8 programowalnych przycisków, więc z powodzeniem wykorzystacie ją nie tylko do gier, ale i innych zadań.

Puzzle Good Loot Assassin’s Creed Valhalla – Eivor

AC: Valhalla to gra dość specyficzna. Z jednej strony zachwyca oprawą graficzną i ogromem zawartości, z drugiej zniechęca… ogromem zawartości, który potrafi być przytłaczający. Jeśli więc macie czasem chęć odpocząć od gry, ale niekoniecznie od Eivora, może warto zrelaksować się przy puzzlach z głównym bohaterem Valhalli?