Granty PPGR. Polecamy laptopy wspierające rozwój cyfrowy najmłodszych

Dzięki grantom PPGR dzieci i wnuki byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych otrzymają od gmin sprzęt komputerowy. Dzięki temu ograniczenia technologiczne zostaną zredukowane, a młodzi ludzie uzyskają podobny dostęp do cyfrowej wiedzy oraz rozrywki, możliwości, co ich rówieśnicy z większych ośrodków. W x-komie mamy bogaty wybór urządzeń spełniających warunki programu. Sprawdź.

Wsparcie dla rodzin na obszarach byłych PGR

Pandemia COVID-19 i zwiększone zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy doprowadziły z jednej strony do deficytu laptopów i akcesoriów na rynku, z drugiej podbiły ich ceny. W efekcie dostęp do edukacji zdalnej został utrudniony, głównie z powodów technicznych. Projekt Granty PPGR ma na celu zredukować ograniczenia technologiczne i zapewnić równy dostęp nauki.

Granty PPGR to realne wsparcie rodzin popegeerowskich w formie dofinansowania na:

  • Sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi, akcesoriami oraz oprogramowaniem
  • Ubezpieczenia zakupionego sprzętu
  • Usług zapewniających dostęp do internetu.

Łączna wartość dofinansowania wynosi 586 366 068 złotych, co ma wystarczyć na zakup 215 000 laptopów i około 3000 tabletów. Termin składania wniosków już się skończył, teraz gminy przystąpią do zakupu urządzeń.

Polecane laptopy do 2500 zł

W x-komie mamy sporo laptopów w cenie do 2500 zł – zobaczysz je, klikając w odnośnik. Wśród nich znajdziesz modele o różnych przekątnych, zarówno te popularne 14 i 15 cali, jak i te większe, 17-calowe. Są to notebooki multimedialne, z szybkimi procesorami oraz dyskami SSD, kamerami i głośnikami. Mają więc wszystko, co jest niezbędne do efektywnej nauki na odległość, a także do zdobywania wiedzy po szkole.

Z pewnością planując zakupy sprzętu warto rozważyć poniższe laptopy:


Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym B2B

Nasz x-komowy dział B2B pomoże wybrać najlepszy sprzęt do nauki zdalnej. Skontaktuj się z nami poprzez formularz na stronie zamówień publicznych.