„Głównym celem jest awans do finałów” – rozmowa z GentleMike’m, ćwierćfinalistą finałów Ekstraklasa Games Rundy Zimowej

W miniony weekend (11-12 stycznia) mogliśmy oglądać zmagania finalistów Rundy Zimowej Ekstraklasa Games, którzy rywalizowali w „FIFIE 20” w wersji na PS4 i Xbox One. W imprezie tej wzięli udział zawodnicy Rakowa Częstochowa. Pierwszego dnia do wielkiego finału dotarł Piotr „Pontonix” Szczepanik, natomiast drugiego w ćwierćfinałach znalazł się Michał „GentleMike” Lauer. I to z nim właśnie udało nam się przeprowadzić krótką rozmowę, w której podsumowuje on cały event oraz swój udział w nim.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z FIFĄ? Ile już grasz w ten tytuł?

Pierwszy raz zagrałem w FIFĘ, gdy byłem bardzo młody. Od zawsze lubiłem futbol i gry komputerowe, więc była to tylko kwestia czasu zanim po nią sięgnąłem. Moją pierwszą była chyba FIFA 07. Od tamtego czasu co roku grałem w kolejne wersje, ale raczej sporadycznie. Na poważnie zacząłem grać przy FIFIE 18. To właśnie wtedy zacząłem brać udział w swoich pierwszych turniejach i osiągać dobre wyniki w lidze weekendowej.

Czy kwalifikacje do Ekstraklasa Games były ciężkie?

Nie nazwałbym ich ciężkimi, a raczej uciążliwymi. Format best-of-one jest czasami niesprawiedliwy, a w kwalifikacjach trzeba było rozgrywać mecze w ten sposób aż do ćwierćfinału.

genetle mike raków ekstraklasa

Jak oceniasz swoje starcie w fazie grupowej?

Poszło mi tam całkiem nieźle, bo zdobyłem 6 na 9 możliwych punktów. Wygrałem dwa mecze w dobrym stylu (2-0 i 4-0), a rywale [Mateusz „Niuniuś” Ołów z ŁKS Łódź i Irakliy „irakliy10” Kontselidze z Piasta Gliwice – dop. Geex] nie oddali nawet strzału na moją bramkę. Ale niestety jedno spotkanie przegrałem z własnej winy. Przez kilka głupich błędów mecz z FuRMaNem zakończył się wynikiem 2-3 i nie wyszedłem z grupy z pierwszego miejsca.

Czy jesteś zadowolony ze swojego występu?

Do Warszawy jechałem z przekonaniem, że mogę wygrać cały turniej, bo byłem w formie. Niestety nie wszystko potoczyło się po mojej myśli. Nie zagrałem tak, jak potrafię najlepiej i odpadłem w ćwierćfinale. Co prawda przegrałem z El Polako, który był jednym z faworytów, ale uważam, że zrobiłem za mało, żeby utrzymać prowadzenie z pierwszego spotkania.

Jak oceniasz poziom całego eventu?

Był bardzo wysoki. Oprócz kilku małych wpadek, jak np. wyświetlenie złych grafik, rozgrywki odbyły się bez większych problemów. Ta edycja była zdecydowanie lepiej zorganizowana niż zeszłoroczna.

Jakie cele sobie stawiasz przed Rundą Wiosenną Ekstraklasa Games?

Na pewno chcę wyciągnąć wnioski z Rundy Zimowej i lepiej przygotować się do kolejnych rozgrywek. Głównym celem jest awans do finałów, które odbędą się 18 i 19 maja. Żeby to osiągnąć, będę musiał zagrać lepiej niż ostatnio.

Pozostaje nam życzyć GentleMike’owi powodzenia w kolejnych spotkaniach na fifowej murawie i dotarcia aż do majowych finałów.

Przypominamy też, że na Geeksie znajdziecie relację z obu dni finałów Rundy Zimowej Ekstraklasa Games – na PlayStation 4 i Xbox One.

Rozmowę dla Geexa przeprowadził asystent ds. esportu x-kom Wiktor Biel.