G4M3R Selected Edition. 10 desktopów na ręcznie wyselekcjonowanych CPU

Procesor procesorowi nierówny. Wie o tym każdy, kto próbował sił w podkręcaniu zegarów CPU. My też o tym wiemy, w końcu mamy w swych szeregach doświadczonego i utytułowanego overclockera. Korzystając z jego wiedzy, stworzyliśmy unikalną serię 10 desktopów G4M3R 500 Selected Edition. W nich umieściliśmy ręcznie wyselekcjonowane procesory Intel Core i7-9700K.

Po co selekcjonuje się procesory?

Dobre pytanie, prawda? Bo skoro produkowane są przez tę samą firmę, na tej samej linii produkcyjnej i należą do tej samej serii, siłą rzeczy są dokładnie takie same. Czy tak? Otóż nie do końca. Nie chodzi bynajmniej o nierzetelność, skądże znowu! CPU marki Intel dzierżą przecież miano najlepszych procesorów gamingowych.

Kwestia różnic jest pochodną struktury wafla krzemowego. Praktyka pokazuje, że rdzenie wycinane z środka wafla krzemowego wykazują lepszą charakterystykę OC. Mówiąc obrazowo – takie procesory podkręcają się przy niższym napięciu, a co za tym idzie przy niższej emisji ciepła.

Jak znaleźć takie egzemplarze? Nie jest łatwo. Niejednokrotnie trzeba sprawdzić kilkadziesiąt sztuk, zanim trafi się na ten wyczekiwany. Tego zadania podjął się nasz overclocker – Marcin ‘ryba’ Rywak.

Overclocker Marcin ryba Rywak

Intel Core i7-9700K podkręcony do 5 GHz

Każdy z unikalnej 10-tki desktopów G4M3R 500 Selected Edition ma na pokładzie procesor Intel Core i7-9700K, ręcznie wyselekcjonowany i podkręcony przez Marcina ‘rybę’ Rywaka do 5 GHz. Jest to wartość stała, utrzymywana w dodatku na stabilnym poziomie, niezależnie od aktualnego obciążenia.

Overclocking odbył się na płycie głównej z chipsetem Intel Z390. Pamięć RAM w serii Selected Edition liczy 16 GB (DDR4 3000 MHz). Grafikę w grach obsługuje karta GeForce RTX 2070 Super 8 GB VRAM. Dzięki niej wydajność procesora w gamingu wzrasta aż o 15%. Na system przewidziano dysk SSD 256 GB PCIe, do niego dodany został nośnik HDD 1000 GB (7200 obr.).

Benchmark desktopa x-kom G4M3R 500 Selected Edition

Czas przejść do testów. Oczywiście testów w grach, w końcu z tą myślą stworzono desktop G4M3R 500. Seria Selected Edition również przeszła drobiazgowe testy z udziałem popularnych tytułów, które wykazały, ile fps-ów wyciąga średnio nasz komputer.

Osiągi w grach

Test Cinebench R20 – Maxon

0
Cinebench R20

Benchmark 3D Mark TimeSpy i Firestrike

To nie przypadek, że testujemy desktopy x-kom G4M3R właśnie w benchmarku 3D Mark Time Spy. Jest niezwykle dokładny i wiarygodny. Poza tym, jak dotąd jako jedyni w Polsce otrzymaliśmy autoryzację 3D Mark na komunikację marketingową wyniku benchmarków.

0
3D Mark TimeSpy
0
Firestrike