Ekstraklasa Games. Finały Rundy Zimowej. Dzień Drugi – Xbox One

Po wczorajszym dniu znamy wszystkich laureatów finałowych rozgrywek Rundy Zimowej Ekstraklasa Games. 12 stycznia odbyły się drugie i ostatnie spotkania na tym etapie turnieju. Na wirtualnej murawie „Fify 20” zmierzyło się szesnastu wspaniałych, grających na Xbox One. W finałach wziął udział reprezentant drużyny Raków Częstochowa – Michał „GentleMike” Lauer. Jak wypadł na tle innych graczy? Którzy z nich rozegrali finałowy dwumecz i który z finalistów zakończył dzień z tarczą?

Faza grupowa

Podobnie jak poprzedniego dnia rozgrywek, gdy spotkali się zawodnicy Ekstraklasa Games grający na PS4, w fazie grupowej wzięli udział reprezentanci szesnastu klubów. GentleMike trafił do grupy D, gdzie znaleźli się też Irakliy „irakliy10” Kontselidze z Piasta Gliwice, Mateusz „Niuniuś” Ołów z ŁKS Łódź oraz Kacper „FuRMaN” Furmanek z Lecha Poznań. Za najmocniejszą i najbardziej interesującą została uznana grupa A. Spotkali się w niej Tomasz „toninho” Galiński z Lechii Gdańsk, Bartosz „Bejott” Jakubowski z Wisły Kraków, Gracjan „El Polako” Gołębiewski z Arki Gdynia oraz Piotr „Piterek” Kochan z Pogoni Szczecin.

Mecze grup A i B

Pierwszy mecz pierwszej kolejki grup A i B na scenie głównej został określony przez komentatorów – Damiana „PLKD” Kornienkę oraz Adriana „Kamyka” Kamińskiego – jako derby Trójmiasta. Przeciwko sobie stanęli bowiem toninho i El Polako. Jakkolwiek spodziewano się, że to właśnie ten drugi (najwyżej usytuowany polski gracz na liście międzynarodowej) rozpocznie mocnym akcentem, pierwszą bramkę zdobył, ku zaskoczeniu komentujących, toninho. Strzelił ją dla niego w piętnastej minucie Kylian Mbappé. Zawodnik Arki Gdynia wyrównał w 59 minucie golem Cristiano Ronaldo, a mecz skończył się remisem 1:1.

ekstraklasa games toninho el polako
Źródło: Polsat Games

W pozostałych spotkaniach Bejott i Piterek również zremisowali (jednak z wynikiem 0:0). Patryk „Skobi12” Sobański z Górnika Zabrze pokonał Bartosza „Azę” Dworzaka z Korony Kielce 3:1, natomiast Reprezentujący Cracovię Mateusz „Laueritto” Lauer wygrał z Kacperem „xpaluchem10x” Palusińskim z Legii Warszawa 2:1.

Drugą kolejkę na scenie głównej rozpoczął mecz turniejowych faworytów, czyli Bejotta z El Polako. Pierwszy gol padł w 13 minucie – strzelił go dla zawodnika Arki Ronaldo. Pomimo posiadania mocnego składu zawodnik Wisły nie zdołał wyrównać, a w 87 minucie padła druga bramka dla El Polako (ostatnia w tym meczu), którą zdobył Lionelem Messim. Pozostałe spotkania zakończyły się zwycięstwami toninho (3:1 w meczu z Piterkiem), Skobiego (1:0 z Laueritto) i Azy (4:2 w starciu z xpaluchem).

ekstraklasa games bejott el polako
Źródło: Polsat Games

W ostatniej, trzeciej kolejce na scenie głównej spotkali się Aza i Laueritto. Pierwszą bramkę zdobył dla Cracovii w 12 minucie Johan Cruyff, a kolejną – w 25 minucie – Messi. W 38 minucie Azie udało się strzelić gola Mbappém. W drugiej połowie (60 minuta) Laueritto zdobył (Neymarek Jrem) trzecią bramkę. Kontratak Azy, który mógł odwrócić wynik spotkania, został niestety uznany za spalony, a w 81 minucie Messi strzelił czwartego, decydującego gola dla Laueritto. Do ćwierćfinałów prócz niego przeszli także odrabiający straty Bejott (3:0 w meczu z toninho), El Polako (2:0 z Piterkiem) oraz Skobi (pomimo porażki 0:4 w spotkaniu z xpaluchem).

ekstraklasa games aza laueritto
Źródło: Polsat Games

Mecze grup C i D

Pierwszym meczem na scenie głównej było spotkanie FuRMaNa z irakliy’m. Pierwsza bramka padła już w 5 minucie, a strzelił ją dla zawodnika Lecha Poznań Neymar. FuRMaN stracił szansę na drugiego gola jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej połowie irakly’emu nie udało się zremisować, a w 89 minucie zawodnik Lecha Poznań uzyskał Eusebiem drugą bramkę. W pozostałych meczach GentleMike pokonał Niuniusia, a Patryk „koniu_94” Jakubczak z Zagłębia Lublin Cezarego „KarteKpl” Gontarka z Wisły Płock (oba spotkania zakończone wynikiem 2:0). Z kolei Maciej „DominatoR” Zeman ze Śląska Wrocław zgodnie z nickiem zdominował Szymona „Sobiego” Sobieraja z Jagiellonii Białystok 5:1.

ekstraklasa games furman irakliy
Źródło: Polsat Games

W drugiej kolejce na scenie głównej odbywał się mecz DominatoRa z Kartkiem. W pierwszej połowie zawodnik Zagłębia Lublin zyskał prowadzenie 3:1. W 90 minucie DominatoR strzelił swoją drugą bramkę Hazardem, ale spotkanie i tak zakończyło się wygraną Kartka 3:2. Pozostałe mecze wygrali Niuniuś (2:1 z irakliy’m), FuRMaN (3:2 z GentleMike’m) oraz Koniu (3:1 z Sobim).

ekstraklasa games dominator kartek
Źródło: Polsat Games

Głównym spotkaniem trzeciej kolejki był mecz Niuniuś kontra FuRMaN. Pomimo szybkich akcji i wielu szans spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Do ćwierćfinałów awansował FuRMaN, a razem z nim GentleMike (4:0 z irakliy’m), DominatoR oraz Koniu (ich mecz zakończył się wynikiem 1:0 na korzyść zawodnika Śląska Wrocław). Z turniejem pożegnali się Sobi i Kartek (wynik ich spotkania – 1:0 dla Kartka).

Ćwierćfinały

Dwumecz ćwierćfinałowego spotkania na scenie głównej rozgrywali Bejott z FuRMaNem. Pierwsze ze spotkań zaczęło się golem dla Lecha Poznań, strzelonego w 4 minucie przez Eusebio. Bejott na swoją bramkę musiał czekać aż do 88 minuty. W określonej jako „kapitalna” akcji gola strzelił David Villa. Już dwie minuty później FuRMaN zakończył spotkanie wynikiem 2:1, uzyskując bramkę dzięki Ryanowi Kentowi. W drugim meczu reprezentant Wisły Kraków zderzył się z mocną, chwaloną przez PLKD i Kamyka obroną rywala. Pozostawało mu liczenie na błąd FuRMaNa, który takiego nie popełnił, a w 80 minucie zdobył gola (strzelił go Eusebio). Dla Bejotta był to koniec, choć – jak zaznaczyli komentujący – zawodnik ma szansę w rozgrywkach wiosennych.

ekstraklasa games bejott furman
Źródło: Polsat Games

Na FurMaNa czekał natomiast półfinał. Dostał się do niego także grający z GentleMike’m El Polako. Choć w pierwszym meczu szczęście dopisywało zawodnikowi Rakowa (3:2), drugie spotkanie skończyło się zwycięstwem reprezentanta Arki Gdynia (wynik dwumeczu 4:3). Do walki o finał trafili też DominatoR (3:2 w dwumeczu z Laueritto) oraz Skobi (pokonał Konia 3:1).

Półfinał

El Polako kontra DominatoR, Skobi kontra FuRMaN – tak przedstawiały się pary półfinałowe. Po kilku nieudanych próbach, w 38 minucie padł pierwszy gol. Strzelił go Messi dla El Polako, a w 43 minucie padła druga bramka dla niego, zdobyta przez Eusebio. W 88 minucie zawodnik Arki strzelił Zinédine Zidanem trzecią bramkę, kończącą pierwsze spotkanie. W drugim meczu DominatoRowi udało się wprawdzie uzyskać dwa gole, ale i tak przegrał wobec rekordowej liczby bramek (9), jaką w całym dwumeczu uzyskał El Polako.

ekstraklasa el polako dominator
Źródło: Polsat Games

Jego przeciwnikiem w wielkim finale został FuRMaN. W pierwszym spotkaniu uzyskał wynik 2:0. Skobi strzelił bramkę w drugim meczu, ale był to jedyny gol po jego stronie. Reprezentant Lecha Poznań uzyskał jeszcze cztery strzały i skończył półfinał z wynikiem 6:1.

Wielki finał Rundy Zimowej Ekstraklasa Games (Xbox One)

W pierwszym spotkaniu FuRMaN znalazł się pod presją El Polako, który już w 3 minucie uzyskał przy pomocy Messiego gola. Zmuszony do atakowania zawodnik Lecha Poznań gubił się i skończył mecz z zerowym wynikiem, przy 3 bramkach El Polako. Komentujący mówili o konieczności zmiany taktyki wobec reprezentanta Arki. Tak też się stało. W drugim meczu uzyskał wynik 5:0 (ostatnia bramka – Neymar w 87 minucie), który sam wydawał się nie dowierzać temu, co się stało. Finał zamknął z wynikiem 5:3. Trzecie miejsce na podium zajął natomiast Skobi.

ekstraklasa games finał el polako furman 1
Źródło: Polsat Games

Były to dwa dni pełne emocji i niespodzianek. Na kolejne takie przyjdzie nam poczekać do ostatniego weekendu marca (28-29), kiedy to odbędą się finały Rundy Wiosennej.

ekstraklasa games xone
Źródło: Polsat Games