Byliśmy na Festiwalu SEO oraz I ❤ Commerce

Jesteśmy jednym z największych sprzedawców sprzętu IT w Polsce. Dzisiejszą pozycje uzyskaliśmy nie tylko dzięki polityce cenowej i jakości obsługi klienta, lecz także na drodze działań związanych z marketingiem oraz przy wykorzystaniu możliwości, jakie daje SEO. Wiedzą na ten temat dzielimy się podczas prelekcji na największych branżowych eventach w Polsce. 10 maja Michał Barczyk i Jakub Biel wystąpili na Festiwalu SEO oraz I ❤ Commerce.

Festiwal SEO 2019 – prawdziwe święto w branży

W tym roku katowicki Festiwal SEO odbył się już po raz siódmy, na dobre wpisując się w kalendarz wydarzeń związanych z optymalizacją i poprawą widoczności w sieci. Impreza obfituje przede wszystkim w wiedzę, którą prezentują zaproszeni goście – niejednokrotnie są to guru branży SEO, ludzie o niesamowitym doświadczeniu, obdarzeni w dodatku chęcią dzielenia się konkluzjami oraz dokonaniami, do jakich doszli w swej pracy.

I to jest w Festiwalu SEO najlepsze. Bo choć narzędzia używane przez SEO-wców oraz zasady, jakimi kierują się algorytmy Google są powszechnie znane, to ich wykorzystanie w praktyce wciąż potrafi zaskakiwać. Przykłady takich zastosowań są rok do roku przedstawiane na Festiwalu SEO w postaci zwięzłych i rzeczowych prezentacji.

Zgromadzona publiczność ma oprócz tego możliwość zadawania prelegentom pytań, już po zakończeniu wystąpienia.

x-komowy akcent na Festiwalu SEO

Będąc sklepem internetowym, inwestujemy rzecz jasna w SEO, aby produkty i promocje były jak najlepiej widoczne dla użytkowników. Przykładem szeroko zakrojonej akcji jest Czarny Piątek, o którym na Festiwalu SEO opowiadał Michał Barczyk. Człowiek stojący na czele x-komowego zespołu SEO & Analyst.

Prezentacja pod tytułem „Czarny Piątek jest w piątek” traktowała o zdobywaniu ruchu dzięki wydarzeniom cyklicznym, a takim jest wyprzedaż z okazji Black Friday. Towarzyszące mu szaleństwo zakupów ma swoje apogeum każdorazowo w piątek, lecz trendy wyszukiwań dużo wcześniej wskazują na zainteresowanie frazą Czarny Piątek.

Świadomość znaczenia wagi tego typu trendów pozwala z wyprzedzeniem przygotować się do wydarzeń – zarezerwować niezbędne zasoby systemowe i personalne, stworzyć komunikację na odpowiednim poziomie, jak również dopasować produkty pod względem oczekiwań kupujących.

Michał Barczyk Festiwal SEO 2019

Jakub Biel na konferencji I ❤ Commerce

Niemal równocześnie z Festiwalem SEO, w Stolicy Wielkopolski, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się konferencja I ❤ Commerce. Uczestniczył w niej Jakub Biel, będący w x-kom PR & Communication Managerem.

Kuba opowiadał o nowoczesnym handlu, odczuciach klienta przy okazji pierwszego kontaktu ze sklepem oraz niestandardowych akcjach x-kom. Do najgłośniejszych należy akcja na Pornhubie, czy wysłanie iPhone X do stratosfery.

Istota prezentacji polegała na ukazaniu, jak wygląda zauroczenie od pierwszego wejrzenia, co ma wspólnego z pierwszą wizytą ze sklepem internetowym i czym różni się od klasycznego zauroczenia inną osobą.

Co ciekawe, w głosowaniu publiczności na najlepszą prezentację, Jakub zajął 2 miejsce, czego mu z całego serca gratulujemy.

Jakub Biel I