Smartwatch dla kobiety. Jaki wybrać? Ranking najlepszych damskich zegarków

Jak wiadomo, płeć piękna jest dość wymagająca. Szczególnie pod względem akcesoriów. I nie chodzi tu wyłącznie o wygląd, chociaż oczywiście też. Czy zatem na rynku znajdziemy smartwatche, które mają szanse podbić damskie serca swoją funkcjonalnością i niebanalnym wzornictwem? Sprawdźcie subiektywny ranking smartwatchy dedykowanych kobietom na rok 2021.

Jak wybrać smartwatch dla kobiety?

Powiedzmy sobie jasno – wbrew pozorom, na rynku jest całe grono smartwatchy stworzonych z myślą o Paniach. Trzeba tylko wiedzieć na co zwrócić uwagę. Wybierając inteligentny zegarek dla kobiety, pamiętajcie o tym, aby oprócz szerokiej funkcjonalności zapewniał również nietuzinkowy look. Mile widziane będzie również monitorowanie aktywności z kategorii fitness, bo sporty z tej rodziny uprawiane są zwykle przez panie najczęściej. Istnieją także opcje dodatkowe dedykowane wyłącznie dla kobiet. Jakie? O tym przeczytacie poniżej.

Funkcje smart dedykowane płci pięknej

Kobiety lubią mieć wszystko uporządkowane, dlatego z pewnością docenią smartwatch, który pozwoli im zarządzać obowiązkami dnia codziennego, np. poprzez dyskretne przypomnienia czy informacje o spotkaniach. 

Z pewnością spodobają im się również aspekty multimedialne, np. możliwość oglądania filmików czy zdjęć. Płeć piękna doceni także opcje telefoniczne, które pozwalają sprawdzać wiadomości, czy wykonywać połączenia, nawet gdy nie mają pod ręką swojego smartfona. 

Ważna jest też użyteczność. Jeśli posiadaczka takiego inteligentnego zegarka będzie mogła nim zapłacić zbliżeniowo za pomocą NFC, albo sterować ulubioną muzyką, to z pewnością będzie jeszcze bardziej usatysfakcjonowana jego wyborem.  

Kobiecy lifestyle na pierwszym miejscu

Jak wiadomo bycie fit i zdrowy tryb życia to coś, co skutecznie napędza kobiety do działania i osiągania zamierzonych celów, a w tym temacie nie ma lepszego kompana niż zegarek typu smart. 

Wybierając model dla kobiety, zwróćcie uwagę, aby posiadał predefiniowane treningi dla płci pięknej. Zgodzimy się, chyba że większość pań wybierze jogę zamiast podnoszenia ciężarów, więc ta opcja będzie im zbędna. Mile widziane będą również rozmaite treningi fitness oraz np. basen. Opcja wykrywania i redukowania stresu to też miły akcent, szczególnie, biorąc pod uwagę napięcie, które panuje w dzisiejszym świecie.

Ale to nie wszystko. Najlepsze smartwatche dla kobiet posiadają również opcję śledzenia cyklu menstruacyjnego. Taki dodatek pozwoli paniom lepiej kontrolować i zrozumieć swój organizm, a przy tym łagodniej przechodzić uciążliwe objawy cyklu i radzić sobie z ich efektami ubocznymi.  

Atrakcyjny gadżet na damski nadgarstek

Kolor? Najlepiej jasny, mile widziane złoto, rose gold lub biel. Wykonanie? Najwyższa półka, przy czym preferowana jest klasyka. Producent? Topowy. Tyle w skrócie, a jak to wygląda w praktyce?

Jeśli wybieracie smartwatch dla kobiety jako prezent, pamiętajcie, że oprócz szerokiej gamy funkcji powinien on przede wszystkim urzekać wyglądem. Nie jest bowiem tajemnicą, że kobiety traktują tego typu akcesoria, również jako element biżuteryjny. Na szczęście opcji na rynku jest naprawdę wiele. Warto zwrócić również uwagę na materiał, z którego wykonany jest pasek oraz na to, czy jest on wymienialny – wówczas każda pani będzie w stanie dopasować go odpowiednio do swojego outfitu. Dodatkowym plusem będzie również możliwość wyboru adekwatnej dla danej stylizacji tarczy oraz sprzętu renomowanego prodcenta. 

Ranking: najlepsze smartwatche dla kobiet 

Polecane modele: