Ranking robotów sprzątających do 4000 zł. Poznaj najlepsze urządzenia na luty 2022

Nie wiesz, jak poradzić sobie z osadzającym się kurzem lub sierścią, którą zostawiają Twoje zwierzaki? Regularne sprzątanie może nie wystarczyć. Sprawdź ofertę i wybierz urządzenie, które przejmie część Twoich codziennych obowiązków. Odkurzanie i mycie podłogi może stać się przyjemnością. Odkryj roboty sprzątające do 4000 złotych, a potem… odpocznij.

Jak działają roboty sprzątające?

Roboty sprzątające do 4000 złotych oferują nowoczesne możliwości. Znajdziesz więc modele, które odkurzają, mopują oraz myją podłogę. To świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na szybkich efektach. Dzięki silnikowi i wbudowanemu akumulatorowi roboty są w stanie sprzątać bez Twojej pomocy. Boczne szczoteczki i obrotowe wałki to podstawa działania każdego z nich. Kurz i brud zostają zgarnięte do specjalnego pojemnika, który w każdej chwili możesz wymienić. Wybrane modele same opróżniają pojemnik po dotarciu do stacji dokującej. To wszystko jest możliwe nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu.

Aby kupić odpowiedniego dla siebie robota, zastanów się, co najczęściej będzie zbierał w Twoim mieszkaniu. Dobra wiadomość jest taka, że automatyczne odkurzacze poradzą sobie z czyszczeniem właściwie każdej powierzchni. Panele, kafelki, dywany – niezależnie od tego, co zdobi Twoją podłogę, nie musisz martwić się o zarysowania lub inne uszkodzenia. Do niektórych robotów dołączane są silikonowe nakładki na szczotki, które zabezpieczą najdelikatniejsze powierzchnie.

A co w przypadku domowników z alergią? Tak naprawdę odkurzacze automatyczne powinny stanowić pierwszy wybór. Przez to, że możesz ustawić ich działanie nawet pod nieobecność, mieszkanie będzie czyste o każdej porze – w dodatku samodzielnie wybierzesz godzinę. Dużo szybciej i skuteczniej pozbędziesz się kurzu i innych osadzających się pyłków uczulających. Możesz również skorzystać z filtrów. Roboty sprzątające z filtrami HEPA lub wkładki antyalergiczne sprawią, że alergicy w końcu odetchną.

ranking robotów sprzątających

Roboty odkurzające – czy warto?

Oczywiście moc automatycznego odkurzacza jest mniejsza niż urządzeń workowych lub cyklonowych. Nie oznacza to jednak, że robot jest mniej skuteczny. Po wyczyszczeniu konkretnego obszaru, wróci do stacji dokującej, aby się naładować i w gotowości oczekiwać na kolejne zadanie. Można powiedzieć, że działa krócej w jednym cyklu, jednak czyści podłogę bardzo dokładnie. W ten sposób praktycznie niemożliwe są straty mocy i „puste przebiegi”, czyli podwójne odkurzenie tego samego fragmentu powierzchni.

Ważnym aspektem wyboru robota sprzątającego jest też jego kolor i kształt. Najbardziej popularne są czarne, białe i szare modele. Wśród kształtów jest nieco mniejszy wybór, zazwyczaj spotkasz się z odkurzaczami okrągłymi lub ułożonymi w literę „D”. Którego wybrać? Okrągły robot może mieć kłopot z wyczyszczeniem narożnych punktów mieszkania, dlatego większość modeli ma dodatkową szczotkę, która ogarnia te miejsca. W robotach o kształcie „D” nie jest to popularnym rozwiązaniem.

Oferta robotów sprzątających do 4000 złotych jest na tyle bogata, że z pewnością znajdziesz sprzęt dla siebie. Wybrane rządzenia są wyposażone w nasadkę mopującą. Zbiornik napełnia się wodą, która ją zwilża. Niektórzy producenci wyposażyli roboty w nasadkę nasączoną detergentem. Dzięki temu czyszczenie jest dokładne i nie trwa długo. Kiedy robot zakończy pracę, nie chodź po mokrej podłodze, żeby nie zostawić śladów. Rozsiądź się na kanapie i zobacz kolejny odcinek ulubionego serialu.

Ranking robotów sprzątających do 4000zł – jaki sprawdzi się najlepiej?

Modele robotów sprzątających różnią się w zależności od producenta. Jeżeli przeznaczysz na zakup kwotę do 4000 złotych, z pewnością znajdziesz urządzenie, które wyróżnia się wytrzymałością i precyzyjnym działaniem. Wybierz robota, który pozwoli Ci na chwilę relaksu w uporządkowanym pomieszczeniu.

Jakie funkcje mogą mieć roboty sprzątające do 4000 zł?

 • Czyszczenie automatyczne
 • Czyszczenie punktowe
 • Pauza lub wznawianie
 • Czyszczenie krawędziowe
 • Zaprogramowana trasa
 • Czyszczenie z wysoką mocą
 • Zbieranie sierści zwierząt
 • Funkcja kamery – obraz wideo w czasie rzeczywistym
 • Odświeżanie powietrza
 • Stacja odkurzająca
 • Wibrujący mop 
 • Lampa UV

Sposób sterowania

Sterowanie robotem sprzątającym może działać na trzy sposoby. Niektóre modele pozwalają na jeden rodzaj obsługi, zaś inne oferują połączenie różnych możliwości. Jaki jest najpopularniejszy sposób sterowania urządzeniami sprzątającymi?

Pilot to rozwiązanie, które z pewnością znasz. Za pomocą przycisków wybierasz różne funkcje. Niektóre modele pozwalają na sterowanie urządzeniem poprzez naciskanie odpowiednich strzałek, inne zaś dodają mały panel dotykowy. Uważaj, żeby nie pomylić go z pilotem do telewizora.

Sterowanie głosowe jest możliwe dzięki kompatybilności urządzenia z asystentem głosowym Google lub Amazon Alexa. Wystarczy, że wydasz odpowiednią komendę, a urządzenie zacznie sprzątać. Zyskujesz możliwość samodzielnego wyboru komend lub korzystania z wgranych wcześniej ustawień.

Aplikacja mobilna pozwala na sterowanie robotem za pomocą smartfona lub tabletu. Możesz wybrać kierunek, w jakim będzie się poruszał, zmieniać metody sprzątania oraz personalizować ustawienia. Pamiętaj, że zdalna obsługa może się różnić w zależności od tego, który model wybierzesz. Różni producenci mogą oferować odmienne funkcje sterowania.

Jakie czujniki można znaleźć w robocie sprzątającym do 4000 zł?

 • Wykrywanie przeszkód
 • Zabezpieczenie przed upadkiem
 • Powrót do stacji dokującej
 • Laserowe skanowanie pomieszczenia (LDS)

Ranking robotów sprzątających do 4000 zł – modele polecane na luty 2022


Ranking robotów sprzątających do 2500 złotych – modele polecane na luty 2022

W ofercie sklepu internetowego al.to znajdziesz wiele modeli, które oferują różnorodne funkcje. Zastanów się, których najbardziej potrzebujesz, a potem dodaj wymarzonego robota do zamówienia. 

Przed zakupem robota sprzątającego, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na moc urządzenia, głośność pracy oraz to, jak długo może działać na jednym ładowaniu. To z pewnością pomoże Ci wybrać najlepszego robota sprzątającego.