Ranking robotów sprzątających do 1500 zł. Sprawdź, jaki odkurzacz automatyczny wybrać

Nudzi Cię codzienne odkurzanie mieszkania? Szukasz szybkich i praktycznych rozwiązań? Zapewnij sobie pomoc w sprzątaniu. Odkurzacze automatyczne pomagają w utrzymywaniu porządku i regularnym odpoczywaniu. Wydaj komendę na ekranie smartfona lub aktywuj urządzenie pilotem. Czas poświęcany na sprzątanie możesz od teraz przeznaczyć na spacer lub drzemkę.

Ranking robotów sprzątających do 1500 zł. Na jaki model warto postawić?

Aby wiedzieć, jaki robot sprzątający najlepiej sprawdzi się w Twoim domu, zwróć uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim dopasuj działanie urządzenia do rodzaju podłogi. Mimo że odkurzacz radzi sobie zarówno z panelami, kafelkami, jak i dywanami, warto zamontować na szczotkach dodatkowe osłony, które zniwelują ryzyko zarysowań i uszkodzeń nawierzchni. Jeżeli wymagasz od sprzętu więcej niż tylko odkurzania, sprawdź w ofercie urządzenia oferujące również mycie i mopowanie podłogi. Robot wyczyści podłogę nawet wtedy, gdy nie będzie Cię w domu. 

Działanie robotów sprzątających opiera się o boczne szczotki, które zbierają brud. Kształty oraz wielkość mogą różnić się w zależności od tego, który model wybierzesz. Wewnątrz obudowy znajduje się zbiornik na kurz. Pamiętaj, aby regularnie go opróżniać. Roboty w tej cenie mają też funkcje myjące. Wykorzystują do działania zbiornik na wodę. W niektórych modelach część myjąca jest od razu nasączona detergentem, w innych trzeba samodzielnie dodać płyn. Mopowanie przebiega podobnie do odkurzania. Skorzystaj z możliwości robota i zrelaksuj się, czytając ulubioną książkę.

Robot sprzątający ranking

Możliwości robotów sprzątających do 1500 złotych pozwolą Ci na utrzymywanie czystości w mieszkaniu nawet podczas Twojej nieobecności. Wystarczy, że zaprogramujesz działanie w aplikacji mobilnej na konkretne godziny. Możesz też skorzystać z wielu funkcji, np. specjalnego programu do sprzątania sierści zwierząt lub mopowania na sucho. Poznaj nowoczesne urządzenia w atrakcyjnej cenie.

W każdym miesiącu na rynku pojawia się mnóstwo nowych urządzeń, które oferują coraz bardziej rozbudowane możliwości. Jeżeli od dłuższego czasu zastanawiasz się nad kupieniem takiego urządzenia, sprawdź modele polecane na konkretny miesiąc. Wtedy na pewno wybierzesz najnowocześniejszego robota, którego oprogramowanie będzie aktualne przez długi czas. 

Sprawdź nasz ranking najlepszych robotów sprzątających do 1500 złotych i zapewnij sobie błogi odpoczynek już dziś. Urządzenie pozbędzie się kurzu z podłogi bez Twojej pomocy. Wystarczy, że w aplikacji mobilnej zlecisz rozpoczęcie sprzątania.

Jaki robot sprzątający wybrać?  Najważniejsze parametry

Jeżeli zależy Ci na porządku we własnych czterech kątach to zdecydowanie warto kupić robota sprzątającego do 1500 złotych. Atrakcyjna cena, wytrzymałość i precyzyjne działanie to cechy, które wyróżniają te odkurzacze automatyczne. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wybierania idealnego robota sprzątającego?

Ciekawe funkcje

W robotach sprzątających do 1500 złotych znajdziesz wiele funkcji, które dokładnie wyczyszczą podłogę w Twoim mieszkaniu. W tym zakresie cenowym znajdziesz urządzenia, które oferują:

 • Czyszczenie automatyczne lub punktowe
 • Możliwość wstrzymywania i wznawiania pracy
 • Czyszczenie krawędziowe
 • Zaprogramowanie trasy
 • Sprzątanie sierści zwierząt domowych
 • Zamiatanie

Inteligentna obsługa

Jak sterować robotem sprzątającym? Odpowiedź jest prosta: jak chcesz. W zależności od tego, na który model się zdecydujesz, zyskasz możliwość inteligentnej obsługi przez aplikację mobilną lub klasycznie – poprzez przyciski na urządzeniu i pilota. Zawężenie budżetu do 1500 złotych nie ogranicza Cię w wyborze nowoczesnego robota sprzątającego. Oddaj część obowiązków domowych i pozwól sobie na chwilę relaksu z ulubioną książką.

Aby mieć czyste mieszkanie, nie musisz nawet wstawać z kanapy. Niektóre modele są kompatybilne z Google Assistant lub Amazon Alexa. Dzięki temu możesz wydawać komendy głosowo. Wykorzystaj wgrane ustawienia lub ustal własne polecenia. Może się zdarzyć, że robot będzie odpowiadał. Sygnalizacja głosowa to funkcja, która powiadomi Cię dźwiękowo o rozładowaniu akumulatora lub przedstawi raport z aktualnie wykonywanych czynności.

Jeżeli rozmowa z robotami sprzątającymi Cię nie zaciekawiła, wybierz modele, którymi można sterować poprzez aplikację mobilną. Na ekranie smartfona lub tabletu możesz personalizować ustawienia,  zmieniać tryby sprzątania oraz wyznaczać trasę swojemu pomocnikowi. To wygodne i proste w obsłudze rozwiązanie. Aplikacja powiadomi Cię też o ewentualnych usterkach lub potrzebie wymiany m.in. filtra antyalergicznego.

Nie brakuje też modeli dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Wiele automatycznych odkurzaczy ma w zestawie pilota. Jego działanie jest analogiczne do tego, którym obsługujesz telewizor. Za pomocą strzałek lub panelu dotykowego możesz sterować urządzeniem lub zmieniać tryby pracy. Możesz też użyć przycisków, które znajdują się bezpośrednio na urządzeniu.

Robot sprzątający free time

Czujniki

 • Zabezpieczenie przed upadkiem
 • Wykrywanie przeszkód
 • Powiadomienia o stanie akumulatora
 • Powrót do stacji dokującej
 • Laserowe skanowanie pomieszczenia (LDS)
 • Wykrywanie krawędzi
 • Żyroskop

Czas pracy robotów sprzątających

Czas pracy robotów sprzątających do 1500 złotych mieści się zazwyczaj w przedziale 20-105 minut. Z łatwością poradzą sobie więc z mniejszymi pomieszczeniami. Jeśli Twoje mieszkanie jest duże, po upływie konkretnego czasu naładuj urządzenie, aby mogło dokończyć pracę w punkcie, w którym ostatnio przerwało.

Moc robotów sprzątających

Moc nie jest decydującym aspektem w momencie zakupu. Wiadomo, że małe roboty sprzątające mają mniejszą liczbę watów niż np. odkurzacze workowe. Zakres mocy 26-120 W z pewnością pozwoli na dokładne wyczyszczenie różnego rodzaju powierzchni.

Głośność pracy robotów sprzątających

Poziom hałasu to ważna kwestia jeśli pracujesz z domu, masz dzieci lub zwierzęta. Głośnie dźwięki nie sprzyjają ani skupieniu, ani odpoczynkowi. Optymalna wartość wynosi 65-78 decybeli. Wybierz robota sprzątającego w takim zakresie hałasu, aby cieszyć się spokojem i nienagannym porządkiem.

Polecane roboty sprzątające do 1500 zł

Zadbaj o to, aby robot sprzątający był dopasowany do Twojego mieszkania. Zwróć uwagę na to, aby czas pracy odpowiadał powierzchni pokojów. Sprawdź też, czy odkurzacz ma funkcję mopowania. To ułatwi utrzymywanie porządku na co dzień. 

Robot sprzątający ułatwia codzienne obowiązki. Możesz zastąpić nim tradycyjny odkurzacz lub uzupełnić jego pracę. Włącz robota i rozsiądź się na kanapie, oglądając ulubiony serial. Urządzenie posprząta za Ciebie.