Jaki sprzęt dla nauczyciela do 2500 zł? Sprawdźcie proponowane zestawy z laptopami

Aktualna sytuacja w kraju i na świecie wymusza nowatorskie rozwiązania w wielu dziedzinach życia. Przekonać się o tym mają szansę chociażby nauczyciele, którzy ze szkolnych korytarzy i klas muszą przenieść się na wirtualny grunt nauczania online. Tym nauczycielom, którzy jeszcze nie zaopatrzyli się w odpowiedni sprzęt elektroniczny, podpowiadamy, jak to zrobić z budżetem na poziomie 2500 zł.

Laptopy do 2500 zł

Czyli dziś podstawowe urządzenie do e-learningu. W zasadzie wszystkie modele na rynku, niezależnie od półki cenowej, posiadają wbudowaną kamerę internetową, co eliminuje konieczność zakupu zewnętrznej kamery. Kolejna rzecz to możliwość bezprzewodowego połączenia z internetem, mobilność pozwalająca na swobodne przemieszczanie się z urządzeniem.

Atutem notebooków jest także samowystarczalność, ponieważ korzystanie z nich nie wymaga urządzeń peryferyjnych, jak to się dzieje w przypadku komputerów stacjonarnych, do których musimy podłączyć co najmniej trzy urządzenia: myszkę, klawiaturę oraz monitor. W przeciwieństwie do desktopów także laptopy mają możliwość czasowej pracy bezprzewodowej dzięki wbudowanym akumulatorom.

O samych laptopach ze wspomnianej półki cenowej nie ma sensu się rozpisywać, ponieważ wszystko, co powinniście o nich wiedzieć, znajduje się w innych naszych rankingach. Sprawdźcie więc koniecznie:

Nauczanie zdalne

Zestaw: laptop, myszka i klawiatura

Przed momentem przekonywaliśmy o samowystarczalności laptopów, a teraz proponujemy zestaw z peryferiami? Cóż, nie da się ukryć, że bądź co bądź z myszką i zewnętrzną klawiaturą praca jest wygodniejsza. Zwłaszcza jeśli korzystacie z notebooka w domu.

Laptop Lenovo Ideapad C340-14

Propozycja laptopa w tym zestawie do 14-calowy Lenovo Ideapad C340-14. Posiada procesor Intel Core i3-1005G1, 8 GB RAM (z możliwością rozbudowy do 16 GB) oraz dysk SSD o pojemności 256 GB. Błyszczący panel LED świetnie odwzorowuje kolory, więc laptop ten świetnie nada się nie tylko do pracy, ale i rozrywki, na przykład przy ulubionych filmach i serialach.

Ciekawostką jest kamera internetowa, a konkretnie jej osłona. Lenovo Ideapad C340-14 posiada fizyczną osłonę TrueBlock Privacy Shutter, dzięki której „zamkniecie” kamerę wtedy, gdy nie jest używana. Skuteczny środek bezpieczeństwa bez konieczności zaklejania obiektywu taśmą.

ideapad 14 tryb podstawki

Klawiatura Dell KB216-B QuietKey USB

Dobra i niedroga przewodowa klawiatura do zadań biurowych. Jeśli nie przepadacie za pracą na klawiaturach laptopowych albo chcecie, by z uwagi na ochronę wzroku laptop znajdował się nieco dalej, zakup tego sprzętu będzie dobrym pomysłem. Dell KB216-B QuietKey USB oferuje wygodną i cichą pracę, a także solidność wykonania.

Dell KB216-B QuietKey USB

Myszka Logitech M185

Idealne dopełnienie zestawu z klawiaturą od Logitecha. Bezprzewodowa myszka Logitech M185 pozwoli ograniczyć przewody na biurku i sprawić, by praca była wygodniejsza. Wyłącznik wraz z inteligentnym trybem uśpienia pomagają oszczędzać energię. 12-miesięczna żywotność baterii sprawia, że nie trzeba ich często wymieniać. Bezprzewodowość bez kompromisów.

Logitech M185 Szara

Zestaw: laptop, monitor,  klawiatura

Co dwa ekrany, to nie jeden. Wie to chyba każdy, kto pracuje na co dzień przy komputerze, a jego praca wymaga stałego nawigowania między kilkoma aplikacjami. W lekcjach online możecie go wykorzystać w charakterze mini tablicy. Wystarczy ustawić monitor tak, by był widoczny w kamerze, i wyświetlać na nim pomoce naukowe, np. prezentacje multimedialne, znacząco ułatwiające przeprowadzanie zajęć.

Dlatego w tym zestawie prócz laptopa zaproponowaliśmy także monitor. Założony budżet 2500 zł pozwolił także na uzupełnienie zestawu o bezprzewodową klawiaturę.

Laptop Acer Aspire 3

Bardzo dobry sprzęt do pracy biurowej i to w rozsądnej cenie. Na pokładzie między innymi procesor Intel Core i3 dziesiątej generacji, 4 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 256 GB. Matryca o przekątnej 15,6” przy rozdzielczości Full HD daje odpowiednio dużą i wygodną przestrzeń roboczą, a matowa powłoka matrycy zapobiega odbijaniu się światła, które męczy wzrok.

Acer Aspire 3 i3-10110U Czerwony

Monitor Acer K222HQLBD

Niedrogi 21,5-calowy monitor pracujący w domyślnej rozdzielczości Full HD będzie znakomitym dodatkiem do wspomnianego laptopa. Tu również zastosowano matową powłokę matrycy, dostaliśmy również sporo możliwości regulacji całej konstrukcji. Do zadań biurowo-dydaktycznych sprzęt w sam raz.

Acer K222HQLBD

Klawiatura Logitech K270 Wireless Keyboard

Niewielka i niedroga bezprzewodowa klawiatura. Posiada bardzo ciche i wygodne w użytkowaniu klawisze. Co więcej? Żywotność baterii sięgająca nawet dwóch lat.

Logitech K230 Wireless Keyboard
* Podane ceny są aktualne na dzień publikacji rankingu