Weź udział w akcji „Wiadomości dla Ukrainy”. Możesz wysłać wyrazy wsparcia, ciepła i nadziei dla naszych wschodnich sąsiadów

Na podstawie ostatnich wydarzeń w Ukrainie wszyscy jednogłośnie przyznajemy, że nie ma nic ważniejszego niż solidarność i wsparcie dla poszkodowanych. Liczą się nawet drobne gesty, dlatego warto wiedzieć, że platforma Preply udostępniła w aplikacji opcję, która pozwoli na wysłanie wiadomości do Ukraińców przebywających w Polsce. Już w nadchodzący weekend zostaną one przetłumaczone i wyświetlone w Warszawie. Sprawdź, o co dokładnie chodzi i jak można dołączyć się do tej wyjątkowej akcji.

Idea akcji Preply „Wiadomości dla Ukrainy”

Już w najbliższy weekend w Warszawie będzie naprawdę wyjątkowo. Wszystko za sprawą akcji „Wiadomości dla Ukrainy” zorganizowanej przez globalny serwis do nauki języków obcych Preply. 

Chcąc wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów, wspomniana platforma udostępniła specjalną opcję w swojej aplikacji, umożliwiającą przesyłanie wiadomości uchodźcom z Ukrainy. Napisać można niemal wszystko, co da wsparcie i nadzieję dla osób pokrzywdzonych wojną rozpętaną przez Rosję. Wystarczy pobrać aplikację Perply, aby dołączyć do projektu i przekazać uchodźcom ciepłe słowo i wsparcie na znak solidarności. 

Organizatorzy akcji zapowiadają, że spodziewają się około 5000 wiadomości ze 115 krajów. Ich tekst zostanie przetłumaczony na język ukraiński i wyświetlony w trzech bardzo popularnych miejscach stolicy. 

“Byłem świadkiem dwóch ukraińskich rewolucji w moim życiu, w których walczono o wolność. Dzisiaj ponownie Ukraińcy bronią swojej wolności i niepodległości narodowej. Zwracam się do wszystkich o to, by wsparli ukraiński naród w tej walce. Niezależnie od tego, czy będzie to pomoc w formie wsparcia dla ukraińskiego kolegi, czy zaprzestanie działalności biznesowej na terenie Rosji, czy przez przekazanie darowizny na rzecz organizacji charytatywnej czy organizacji pozarządowej. Dziś każdy Ukrainiec broni wolności – dla siebie i świata. Dołączcie do nas, wesprzyjcie nas w naszej walce.”
Kirill Bigai
dyrektor generalny Preply i Ukrainiec z pochodzenia
perply wiadomości dla ukrainy

Gdzie będą wyświetlone wiadomości dla Ukraińców?

Ukraińcy przebywający w Polsce zobaczą przesłane słowa otuchy i wsparcia w terminie od soboty 26 marca do poniedziałku 28 marca. 

Zostaną one wyemitowane w strategicznych punktach Warszawy:

  • Warsaw Spire, 26 marca (sobota) oraz 28 marca (poniedziałek)
  • Warszawa Centralna, ekrany dworca: od 26 marca (sobota) do 28 marca (poniedziałek)
  • Warsaw Marriott Hotel, ekrany: od 26 marca (sobota) do 28 marca (poniedziałek)

Jak wysłać wiadomość? Aplikacja Preply

Zgodnie z powyższym, nasze #MessagesForUkriane musimy wpisać w aplikacji Preply, która w prosty sposób, za pomocą sztucznej inteligencji, przetłumaczy na ukraiński aż 84 różnych języków. Co ciekawe, wiadomości przesyłane przez użytkowników zostaną zwizualizowane na interaktywnej mapie programu. 

Na co dzień Preply pozwala na wszechstronną naukę języków obcych w jednym miejscu. Aplikacja dała się też poznać użytkownikom na całym świecie jako intuicyjna i bardzo ciekawa pomoc dydaktyczna. Jej twórcy dbają o dostarczanie spersonalizowanej przestrzeni do nauki – między innymi dzięki współpracy z 140 000 korepetytorami i metodykami, a także kilkudziesięcioma tysiącami uczniów z całego świata. Program na smartfon Preply został opracowany przez Kirilla Bigaia, Serge’a Lukyanova i Dmytro Voloshyna.

Aplikację Preply pobierzemy w sklepach: Google Play oraz AppStore

Koniecznie przeczytaj też:

🇺🇦 Jakie sankcje nałożono na Rosję? Sprawdź listę sankcji i firm, które wycofują się z rosyjskiego rynku

🇺🇦 Google uruchamia alerty przeciwlotnicze dla użytkowników Androida w Ukrainie

🇺🇦 Pomoc Ukrainie. Lista zweryfikowanych zbiórek

🇺🇦 Najlepsze aplikacje do szybkiego tłumaczenia języków obcych. Zapewnij sobie prostą i wygodną komunikację z obcokrajowcami

Źródło: informacja prasowa Preply