The Last of Us sezon 2 zafunduje widzom emocjonalny rollercoaster. Kiedy premiera?

Serial The Last of Us podbił szturmem rankingi platformy Max i serca widzów – nie tylko fanów gier studia Naughty Dog. Adaptacja postapokaliptycznej serii okazała się światowym hitem, bijąc rekordy oglądalności. Nic dziwnego, że oczekiwania wobec 2. sezonu w wykonaniu Craiga Mazina (Czarnobyl) i Neila Druckmanna (szef Naughty Dog) stały się jeszcze wyższe. Sprawdź, co już wiadomo o 2. sezonie The Last of Us i kiedy odbędzie się jego premiera.

Fabuła 2. sezonu The Last of Us. O czym opowie?

Drugi sezon będzie bezpośrednią kontynuacją przedstawionej wcześniej historii. Joel i Ellie wrócili do Jackson w stanie Wyoming, gdzie zaznają trochę normalnego życia u boku innych osadników. W grze akcja przesuwa się o 5 lat, ale nie brakuje w niej retrospekcji. Nie wiadomo na razie, jak Craig Mazin i Neil Druckmann podejdą do opowieści w serialu, ale można założyć, że będzie ona nieliniowa i nie obejdzie się bez zmian względem produkcji Naughty Dog.

Opowieść w The Last of Us Part II rozegra się w dużej mierze w Seattle i na większą skalę – dwutorowo, bo poznasz ją z perspektywy dwóch głównych postaci: Ellie i Abby, które znajdą się w różnych miejscach o różnym czasie. Joel odegra tutaj tylko drugoplanową rolę.

ellie w 2 sezonie last of us

Motywem przewodnim i motorem napędowym 2. sezonu The Last of Us (a także kolejnych serii) będzie zemsta, która spowoduje, że przemoc będzie gonić przemoc, prowadząc do wręcz nieskończonego cyklu i ostatecznie bezsensowności działań bohaterek. Nowa seria będzie obfitować w więcej brutalnych scen, które zapadną w pamięć mocniej niż jakakolwiek scena z pierwszego sezonu.

W drugim sezonie The Last of Us wątków będzie znacznie więcej, bo i postaci będzie więcej. W grze jednak część z nich jest względnie słabo zarysowana (np. Isaac), więc twórcy zapewne pokuszą się o rozbudowanie tła w serialu wzorem historii Franka i Billa oraz matki Ellie z pierwszej serii. Wręcz o to się prosi.

joel w drugim sezonie last of us

Serial w drugim i kolejnych sezonach ma szansę naprawić bolączki scenariusza gry i stworzyć jeszcze lepsze dzieło, za co trzymam mocno kciuki.

Nowe postacie i obsada w 2. sezonie The Last of Us

Nowe postacie w serialu The Last of Us są naprawdę dobrze obsadzone. Oto najważniejsze z nich – uwzględniam zarówno znane z pierwszego sezonu, jak i te, które dopiero dołączyły w drugim:

 • Ellie – Bella Ramsey
 • Abby – Kaitlyn Dever
 • Joel – Pedro Pascal
 • Tommy – Gabriel Luna
 • Maria – Rutina Wesley
 • Dina – Isabela Merced
 • Jesse – Young Mazino
 • Isaac – Jeffrey Wright
 • Owen – Spencer Lord
 • Manny – Danny Ramirez
 • Mel – Ariela Barer
 • Nora – Tati Gabrielle

Ciekawostką jest fakt, że Jeffrey Wright to aktor, który użyczył głosu (nie wizerunku) tej samej postaci w grze, czyli przywódcy WLF (Front Wyzwolenia Waszyngtonu). Ze zdjęcia z planu ubrany jest w mundur FEDRY (Federalnej Agencji Reakcji na Katastrofy), co sugeruje, że jego historia zostanie rozbudowana w serialu i pokaże wcześniejsze wydarzenia (choćby w ramach retrospekcji).  

jeffrey wright jako isaac dixon w 2 sezonie last of us

Warto również wspomnieć o gościnnym występie Catherine O’Hary, aktorki doskonale znanej jako matka Kevina z Kevina samego w domu. Nie wiadomo oficjalnie, w kogo konkretnie się wcieli, ale podobno ma to być nowa postać – Gail, która nie pojawiła się w grze.

Spodziewaj się też większej liczby (różnego rodzaju) zombie – to twórcy obiecali po tym, jak niektórzy fani byli zawiedzeni zbyt skromną liczbą scen z zarażonymi w pierwszej serii.

Zwiastun 2. sezonu The Last of Us

Do sieci trafiły na razie jedynie pojedyncze obrazki i fotki z planu 2. sezonu The Last of Us. Na premierę pierwszego teasera lub trailera trzeba jeszcze poczekać. Być może platforma Max uchyli rąbka tajemnicy jeszcze przed końcem 2024 roku. Jednak jest to zależne od planowanej daty premiery nowego sezonu.

Póki co zobacz lub przypomnij sobie zwiastun 1. sezonu The Last of Us:

Kiedy premiera 2. sezonu The Last of Us?

Hitowy serial postapokaliptyczny HBO powróci z drugim sezonem w pierwszej połowie 2025 roku. Trafi on na platformę Max. Dokładną datę wydania poznamy bliżej premiery.

Pierwszy sezon ukazał się w styczniu 2023 roku, ale jest niewielka szansa na to, by 2. sezon wyszedł równo dwa lata po jego premierze. Wciąż trwają zdjęcia, które rozpoczęły się przez strajki dopiero w lutym 2024 roku (w Kanadzie) i zakończą się w sierpniu. A przecież po nich czeka długa postprodukcja, tym bardziej że zarażonych ma być w nowej odsłonie znacznie więcej.

Ile odcinków ma mieć 2. sezon The Last of Us?

Showrunner serialu The Last of Us potwierdził, że 2. sezon będzie krótszy i ma mieć 7 odcinków. Dla porównania pierwsza seria zamknęła opowieść z pierwszej części gry w 9 odcinkach. Jednak epizody mogą być w nowym sezonie dłuższe, więc rzeczywista różnica może nie być tak znacząca, jakby sugerowała to liczba odcinków.

klikacz w serialu last of us

Ile będzie sezonów serialu The Last of Us?

Twórcy The Last of Us chcą mieć historię rozpisaną przynajmniej na 3 sezony. Brany pod uwagę jednak jest także czwarty sezon. Druga część gry ma znacznie więcej wątków i postaci, a co więcej, spodziewaj się – wzorem pierwszego sezonu – rozbudowania wielu z nich. Gra nie pogłębia wielu pobocznych bohaterów tak, jakby mogła – tutaj scenarzyści serialu mają naprawdę duże pole do popisu, znacznie większe niż w pierwszym sezonie.

Biorąc pod uwagę liczbę wątków i postaci, 3-4 sezony The Last of Us absolutnie nie dziwią. Być może HBO powróci z marką po potencjalnej premierze trzeciej części gry. The Last of Us 3 jednak jest melodią (odległej) przyszłości, bo nawet (jeszcze) nie powstaje.

Sprawdź inne treści na temat popularnych seriali 2024 roku i platformy Max:

Jeśli szukasz telewizora do oglądania The Last of Us i innych seriali, sprawdź nasze rankingi TV:

Zajrzyj do strefy RTV

Odkryj wszystkie telewizory 4K w x-komie