Tablet do szkoły. Podpowiadamy, na które modele warto postawić dla ucznia

Wraz z podejściem do nauki zmieniają się również sposoby jej metodologii. Jednym z nieocenionych urządzeń elektronicznych, które skutecznie wspomagają proces edukacji zarówno w szkole, jak i poza nią, jest tablet. Tylko jak wybrać najlepszy model dla ucznia? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Dlaczego warto postawić na tablet dla ucznia?

Filmy, teksty, artykuły edukacyjne – to wszystko może od teraz zmieścić w jednym mobilnym urządzeniu, którego kompaktowy rozmiar pozwoli zmniejszyć wagę szkolnego tornistra. Mówiąc wprost, tablet to niezwykle poręczne urządzenie mobilne z wielkim edukacyjnym potencjałem do wykorzystania. Jest o wiele mniejsze niż laptop, a zarazem większe niż smartfon. I co najważniejsze, jednocześnie zachowuje przy tym najważniejsze atuty obu urządzeń.

dziecko tablet smartfon aplikacje

Jak wybrać tablet dla ucznia?

Wybierając tablet dla dziecka, weź pod uwagę, aby nie miał on skomplikowanego interfejsu, a funkcje, które proponuje, były adekwatne do wieku i potrzeb Twojej pociechy. Dobrze, jeśli tablet dla ucznia będzie oferował także długi czas pracy na baterii i szeroką kompatybilność z dodatkowymi akcesoriami. 

Jeśli Twoje dziecko jest wzrokowcem, warto zastanowić się również nad rysikiem, który w prosty sposób pozwoli mu zaznaczać tekst. Przydatna okazać się może również dopinana klawiatura, która umożliwi wygodne robienie notatek, skutecznie usprawniając przy tym naukę. 

Wybierz odpowiedni ekran

Parafrazując klasyka, w przypadku tabletów trzeba powiedzieć, że liczy się to, co widoczne dla oczu, dlatego wybierając urządzenie dla dziecka, postaw przynajmniej na matrycę IPS, a najlepiej AMOLED lub Super AMOLED. 

Ta druga grupa sprzętów może być co prawda nieco droższa, ale zapewnia większe nasycenie barwami oraz realne kontrasty poprzez głęboką czerń. Nie jest tajemnicą, że o efektach wizualnych decyduje również rozmiar wyświetlacza. Kupując tablet dla dziecka, postaw zatem na urządzenia o przekątnej przynajmniej od 7 do 10.1 cala.

Zatroszcz się o solidną konstrukcję

W dziecięcym świecie wszystko dzieje się bardzo szybko. Nie trudno o wypadki. Zadbaj więc o to, aby tablet dla dziecka wykonany był z trwałych, odpornych na zarysowania materiałów. 

Dobrym rozwiązaniem będzie gruba, aluminiowa i matowa obudowa. Pewnie leżące w rączkach dziecka urządzenie to gwarancja jego długiej i owocnej pracy. W każdym przypadku możesz również zaopatrzyć tablet dla dziecka w dedykowane etui, które skutecznie ochroni urządzenie przed ewentualnymi wypadkami.

Zadbaj o energię na naukę i rozrywkę

Pojemność akumulatora ma niemałe znaczenie, dlatego koniecznie zwróć na nią uwagę, wybierając sprzęt dla swojej pociechy. Pamiętaj, że w szkole tablet ma służyć jako narzędzie nauki, poza nią może być z kolei źródłem rozrywki. 

Bez względu na to, w jaki sposób dziecko w danym momencie wykorzystuje tablet, warto, aby nigdy nie zabrakło mu na to energii. Szczególnie jeśli znajduje się poza domem i nie ma szans na szybkie podładowanie urządzenia.

Postaw na proste połączenie

Przed wyborem odpowiedniego dla ucznia tabletu upewnij się, że posiada pełną gamę  modułów łączności. Mile widziane będą zaimplementowane technologie Bluetooth, Wi-Fi, a nawet LTE. 

Sprawdź również wejścia słuchawkowe, sposób ładowania urządzenia oraz wejście na dodatkową kartę pamięci – przydatna sprawa, jeśli ta, którą urządzenie oferuje w standardzie, okaże się niewystarczająca.

Polecane tablety dla ucznia