Dlaczego samochód zabawka to dobry prezent dla dziecka oraz jaki wybrać? Podpowiadamy, odpowiadamy, problemy rozwiązujemy i prezenty szykujemy

Zabawkowy samochód to naprawdę udany prezent dla dziecka. I nie tylko dla chłopczyka – dla dziewczynki również. W tym artykule rozprawimy się z mitem nudnego zabawkowego samochodziku i udowodnimy, ile radości może przynieść niewielka zabawka. Przeczytajcie i wybierzcie najlepszy prezent dla dziecka.

Mit nudy i dłużyzny. Samochód zabawka tylko dla chłopca

Pobawi się chwilę i zostawi. Na taką poradę dobrego wujaszka można się narazić chwaląc się swoim pomysłem na prezent dla dziecka. Przecież, kto to widział, żeby samochodzik dziewczynce kupować? Pozostawmy więc mity i stereotypy za sobą i przyjrzyjmy się zabawkom bliżej.

Dzisiaj zabawkowe samochody to więcej niż plastikowy model bliżej nieokreślnej maszyny. Mamy do wyboru wierne repliki najsłynniejszych samochodów, które od pierwowzoru różnią się jedynie wielkością, modele przedstawiające postaci z filmów animowanych i bajek (np. z bajki Auta), czy rozbudowane plansze z torami przeszkód i różnymi rodzajami samochodzików.

Do wyboru jest więc cały wachlarz możliwości; dla dziewczynek i chłopców. Dziewczynka zauroczona modelem samochodu z jej ulubionej bajki z pewnością będzie zachwycona prezentem. Chłopiec, który będzie mógł złożyć tor przeszkód, a potem puszczać na nim wystrzałowe samochody, również będzie uradowany. I to nie na chwilę.

Jeżeli dodamy do tego możliwość zabawy nie tylko w pojedynkę, otrzymamy mieszankę iście wybuchową. Kto dokona bardziej widowiskowego skoku kaskaderskiego, kto pokona tor przeszkód szybciej? To zabawa dla całej rodziny. Nie tylko na długie zimowe wieczory.

dziecko zabawka

Mit nieangażującej rozrywki. Zabawkowy samochodzik i… tyle?

Kto powtarza takie mity, ten nie pamięta już, jak dzieckiem był. Wyobraźnia dziecięca nie zna granic. A taki impuls, jak zabawkowy samochodzik z bajki, czy replika jakiegoś konkretnego samochodu, potrafią rozpalić wyobraźnię.

Dziecięca fantazja urozmaici zabawę, wprowadzi nowe zasady i pozwoli spojrzeć na zabawkę z innej strony nawet (zwłaszcza) dorosłym. Pozwól dzieciom bawić się według ich zasad i obdaruj ich zabawkowym samochodem, który pomoże im ćwiczyć kreatywność poprzez zabawę.

A kiedy w końcu nuda zdoła dopaść dziecko, czas wysunąć ciężką artylerię. Zabawkowy samochód wzbogacony o aplikację. Zapisywanie dokonań na kartce to za mało? Pobijanie własnych rekordów stało się nudne? Czas zmierzyć się z innymi rówieśnikami i ponownie rozgrzać opony do czerwoności. Samochód zabawka z aplikacją to łakomy kąsek dla małych fanów technologii i ścigania się o miano bycia najlepszym.

Przeczytaj także: 

Mit marnowania czasu. Zabawa to nie nauka

A przecież najlepiej uczyć się poprzez zabawę. Rozwijać wyobraźnię, kreatywność, poznawać przepisy ruchu drogowego, niuansów motoryzacji, a nawet fizyki. Dziecko uczące się fizyki poprzez kaskaderskie wybryki z zabawkowymi samochodami z pewnością chętniej zasiądzie do podręcznika i zainteresuje się nauką.

Nie wierzycie? A wiecie, że spadający samochodzik pędzi z przyśpieszeniem 10 m/s², a prędkość ta uzależniona jest od wielkości planety? A co by było, gdyby wypuścić taki samochodzik w przestrzeń kosmiczną? Pozwól dziecku rozwijać się w wielu kierunkach. Niech samo odkrywa to, co je interesuje. Spraw radość dziecku w postaci zabawkowego samochodu pod choinką.

Czas zapiąć pasy z Hot Wheels

Hot Wheels Remiza strażacka 

Budowa własnej remizy strażackiej i gra na refleks w gaszeniu pożarów? Oto zestaw remizy strażackiej od Hot Wheels. To kreatywna zabawa na całego. Gra polega na przedostaniu się zabawkowym samochodem na szczyt wieży i wykazanie się refleksem oraz wyczuciem czasu. Aby ugasić pożar, należy wcisnąć dźwignię w odpowiednim momencie.

A to nie wszystko. Zestaw remizy strażackiej to część większej całości spod znaku Hot Wheels City. Wszystkie zestawy należące do tej serii zabawek można łączyć ze sobą w różnych konfiguracjach, tworząc niepowtarzalne ukształtowania miasteczka Hot Wheels. Kolejność zestawów na torze inspiruje do kreowania nowych scenariuszy wydarzeń oraz zachęca do dalszej zabawy.

remiza strażacka hot wheels
Zestaw Hot Wheels Remiza Strażacka

Hot Wheels City Atak smoka

Po ugaszeniu pożarów akcja w miasteczku nie zwalnia tempa. Kawałek dalej czai się smok w zestawie Hot Wheels City Atak smoka. Ten nieprzyjacielski gad ma zamiar uwolnić samochody złoczyńców z więzienia, więc policyjne wozy muszą mu to uniemożliwić. Czas wystrzelić je w powietrze i dopaść smoka.

Ta część miasta to doskonała zabawa w pojedynkę lub dla większej liczby dzieci. Smok wydaje różne dźwięki, a w paszczy może trzymać jeden samochód. Ten zabieg z pewnością nada tempa akcji. Zabawa oparta na nieśmiertelnym micie walki ze smokiem pozwoli dziecku poczuć się jak prawdziwy bohater walki ze złem.

Zestaw Hot Wheels Atak smoka

Hot Wheels Wystrzałowa Rakieta

Po tych trudach walki w mieście, czas na gwiezdną przygodę. To gratka dla wszystkich fanów gwiezdnych podbojów i kosmicznych przygód. Zestaw Hot Wheels Wystrzałowa Rakieta pozwala przenieść się dziecku na stację kosmiczną. Dzięki temu zestawowi, zabawkowe samochody można testować w kabinie antygrawitacyjnej, wsadzić do promu kosmicznego i wystrzelić, a na koniec lotu osadzić samochodzik na specjalnie przygotowanej rampie.

Zestaw ten również łączy się z innymi elementami Hot Wheels City i może stanowić jego integralną część. Dzięki temu przygody w mieście mogą być jeszcze bardziej urozmaicone. Taki zestaw, wraz z dołączonym do niego zabawkowym samochodzikiem, to idealny prezent dla miłośników kosmicznych przygód.

Hot Wheels wystrzałowa rakieta
Zestaw Hot Wheels Wystrzałowa Rakieta

Zabawa z bohaterami filmu Auta

Ta bajka doskonale obrazuje rolę przyjaźni w wyścigu po zwycięstwo. Teraz dzieci mogą odtwarzać swoje ulubione sceny z filmu i kreować zupełnie nowe. Dzięki zabawkowym samochodom stworzonym na podstawie bohaterów bajki Disneya Auta, najmłodsi fani McQueena mają okazję do wspólnej zabawy z ich ulubionymi bohaterami.

Ciężarówka Maniek

Ciężarówka Maniek to sympatyczny transporter mieszczący dwa pojazdy z serii Track Talkers (sprzedawane osobno). Zabawka nie tylko jeździ, ale wydaje dźwięki oraz zapala światła. Maniek chętnie wchodzi w interakcję ze swoimi towarzyszami. Wystarczy umieścić pasażera w wyznaczonym do tego miejscu i nacisnąć przycisk, a ciężarówka uruchomi jedną z dwudziestu dostępnych sekwencji efektów dźwiękowych i świetlnych.

Świat zabawek z filmu Auta nie ustępuje swojemu pierwowzorowi. Na ich przykładzie również można uczyć się kreatywności, a nawet empatii. Ciężarówka Maniek to integralna część świata Aut, który można poszerzać o pasażerów-kolegów Mańka, a nawet nieprzyjacielski transporter „Gale Beaufort”.

mattel cars ciężarówka maniek
Mattel Cars Ciężarówka Maniek

Wóz strażacki Edek

Edek to nie tylko kolega Zygzaka McQueena, ale też jego niezastąpiony pomocnik. Nie inaczej jest w przypadku tego zestawu zabawkowych samochodów. Tutaj dzieci mają do dyspozycji cztery różne sposoby zabawy. Mogą nie tylko ćwiczyć kaskaderskie skoki, ale też moczyć samochodzik, który zmienia kolor.

Edek może ugasić płomienie za pomocą swojego węża, który dziecko może napełnić zimną wodą. Pod wpływem zimnej wody samochodzik McQueen przybiera kolor niebieski. Jeżeli kaskaderski skok przez „pierścień ognia” zakończy się w zbiorniku z ciepłą wodą, samochodzik zmieni kolor na czerwony, a Edek będzie potrzebny do polania Zygzaka zimną wodą, by ten zmienił kolor z powrotem na niebieski.

wóz strażacki edek
Mattel Cars wóz strażacki Edek

Samochód zabawka na prezent dla dziecka – podsumowanie

Do tego, jaką radość może przynieść ulubiona postać z filmu Disneya Auta, czy emocjonująca walka ze smokiem w Hot Wheels City, zdaje się trzeba przekonywać tylko samych dorosłych. Dziecięca fantazja sama dopowie najbardziej wymyślne scenariusze i zdarzenia. Chociaż czasem pewnie wróci do znanych i lubianych scen z filmów czy bajek. Prezent w postaci samochodu zabawki, czy zestawu zabawkowych samochodzików to okazja dla dziecka do uczenia się kreatywności, empatii, a nawet nauk ścisłych. Do tego takie zabawki angażują na długie godziny i mobilizują do zabawy z innymi rówieśnikami.