Gdzie oglądać filmy online za darmo? Przegląd oferty

W czasach, kiedy coraz więcej usług objętych jest abonamentem, można pomyśleć, że nie ma nic za darmo. W dobie subskrypcji prym wiedzie branża filmowa, ale na szczęście są miejsca w sieci, które udostępniają filmy, seriale i programy za darmo. Mówimy oczywiście o legalnych źródłach. Gdzie oglądać filmy online za darmo? Sprawdźcie w poniższym tekście.

Ipla – darmowe filmy i seriale

Ipla to jedna z największych baz filmów, seriali i programów, które dostępne są za darmo. Bezpłatnych pozycji jest kilkaset – głównie produkcje Polsatu, ale także duża ilość tytułów zagranicznych. Problem w korzystaniu z Ipli jest taki, że nie da się ustawić filtra, który wyselekcjonuje tylko darmowe pozycje. Jest to wybór na ślepo – albo film się uruchomi, albo Ipla poprosi nas o wykupienie subskrypcji.

Ipla – telewizja online

Ipla w swojej ofercie ma również telewizję online. Dostępnych jest ponad 100 kanałów o różnej tematyce. Kilka podstawowych kanałów dostępnych jest za darmo, ale pozostałe trzeba wykupić w jednym z dostępnych pakietów.

ipla filmy

VOD.pl – darmowe filmy online

Serwis VOD.pl to platforma należąca do Axel Springer Polska, ma w swojej ofercie ponad 200 filmów i seriali, które obejrzeć można za darmo. Nie są to najnowsze produkcje, ale jednocześnie może to być okazja do nadrobienia zaległości i zobaczenia czegoś, co nie ma dużo wspólnego z mainstreamem, a jest godne uwagi.

VOD.pl nie opiera się na pakietach, a na biletach – dostęp do danego filmu lub serialu można wykupić na określony czas lub bezterminowo. Ceny rozpoczynają się od 4,90 zł.

vod pl filmy

Netflix za darmo

Netflixa nikomu nie trzeba przedstawiać – biblioteka wydaje się być nieskończona, oczywiście po opłaceniu abonamentu. Na zachętę, oprócz darmowego okresu próbnego, Netflix udostępnił kilka pozycji za darmo. Są to między innymi seriale Stranger Things, Grace i Frankie, czy Szkoła Dla Elity. Liczba może niewielka, ale jest dostępna za darmo.

Netflix – darmowe filmy i seriale

Poniżej znajdziecie pełną listę darmowych tytułów, które możecie obejrzeć w Netflixie:

 • Stranger Things
 • Szkoła Dla Elity
 • Dzieciak Rządzi
 • Jak Nas Widzą
 • Miłość Jest Ślepa
 • Nasza Planeta
 • Grace i Frankie
netflix free

WP Pilot – telewizja online za darmo

Warto zwrócić jeszcze uwagę na WP Pilot, usługę, która obecnie nie ma sobie równych w telewizji internetowej – umożliwia oglądanie 33 kanałów TV za darmo. Usługa, mimo tego, że jest bezpłatna, nie wyświetla niezliczonej ilości reklam (oczywiście oprócz tych wyświetlanych na kanałach TV). Jedynym ograniczeniem w wersji darmowej jest brak kanałów HDoraz potrzeba ponownego uruchamiania streamu co 90 minut. Bezpłatny pakiet działa również na terenie krajów Unii Europejskiej, po weryfikacji miejsca zamieszkania.

WP Pilot – ile kosztuje?

Poniżej znajdziecie listę dostępnych pakietów WP Pilot. Ceny są aktualne w dniu publikacji tekstu.

 • Starter PLUS – 46 kanałów od 9,99 zł
 • Podstawowy – 81 kanałów od 24,99 zł
 • Rozszerzony – 103 kanały od 39,99 zł
 • Rozszerzony MAXI – 107 kanałów od 45,99 zł

Ponadto osobno możliwe jest wykupienie pakietu z programami Eleven Sports (4 kanały od 13,99 zł) oraz TVN24 (2 kanały od 9,99 zł).

Player – filmy i seriale od 5 zł

W ramach dodatku wspomnę jeszcze o Playerze, który ma bardzo bogatą bazę filmów, seriali i programów, z produkcjami między innymi Canal Plus, HBO Go, Discovery, czy TVN. Jeszcze jakiś czas temu treści na tej platformie można było oglądać zupełnie za darmo, aktualnie jednak cena wynosi 5 zł miesięcznie za podstawowy dostęp i jest to jednocześnie pakiet, który zawiera reklamy. Od 15 zł można korzystać z Playera bez reklam.

Player – telewizja online

Player to także telewizja online z dużą ilością kanałów. Opiera się głównie na programach związanych z TVN-em, a dodatkowo dostęp można wykupić do pakietu Canal +, HBO, czy Eleven Sports.