Radzimy, jak się uczyć, żeby się nauczyć, zapamiętać jak najwięcej i zdobywać dobre oceny. Bądź z nami, kształć się on-line.
Przyszła jesień, a wraz z nią ponownie masowe Home Office i nauka zdalna. Znowu wzrosło zapotrzebowanie na kamery internetowe, które wyprzedają się w zastraszającym tempie i fakty niestety są takie, że dla wszystkich nie wystarczy. Trzeba więc kombinować, szukać zamienników. Jednym z nich jest kamera sportowa Xblitz Move 4K+, którą testowałem.
Ogłada, kultura osobista, dobre maniery – na co dzień stosujesz się do powszechnie przyjętych zasad i norm społecznych. W życiu codziennym prościej o poprawne zachowanie. Jak to wygląda w wirtualnym świecie? Sprawdź, czy aby na pewno wiesz, jak odpowiednio zachowywać się, gdy w grę wchodzi technologia.
Czy wiesz, że ponad 70% ludzi ma problem ze skupieniem swojej uwagi na jednej rzeczy na dłużej niż chwilę? Dzieje się tak, ponieważ otacza nas wiele rozpraszaczy, które skutecznie ją odciągają. Jest jednak dobra wiadomość – koncentracja to umiejętność, a więc jak każda umiejętność da się ćwiczyć, przez co możesz ją skutecznie poprawić. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak to zrobić.
Bądźmy szczerzy. Jeśli pracujesz lub uczysz się w domu i aktywność tę przeplatasz z gotowaniem obiadu lub oglądaniem serialu, jest spora szansa, że to nie zadziała. Podobnie zresztą jak w przypadku, gdy układasz się z laptopem w łóżku, a Twoja głowa tęskni za miękką poduszką. Żeby utrzymać właściwy poziom koncentracji i gładko radzić sobie z obowiązkami niedomowymi, warto zadbać o wydzielenie odpowiedniej do tego przestrzeni, a także o kilka innych aspektów, o których też napomknę.
Gdyby odpowiedź na pytanie zawarte w tytule artykułu była prosta, pewnie na świecie mielibyśmy samych geniuszy. Szukanie złotego środka nie jest jednak drogą na skróty. Poniżej zebrałam wskazówki dotyczące metod, które mogą w tym pomóc. Oto krótkie kompendium informacji dotyczących nauki w domu. Dowiesz się z niego od czego należy zacząć nadrabianie zaległości i jak radzić sobie z ewentualnymi problemami.
Gdy nie można się uczyć z laptopem, bo akurat korzysta z niego ktoś inny, warto sięgnąć po tablet, który bywa niedoceniany, a szkoda. Tablet w cenie do 1000 zł jest doprawdy wszechstronny: pozwoli zdobywać wiedzę, łączyć się online z nauczycielem, oglądać filmy, nawet grać. Szukasz takiego o tabletu? Te modele z pewnością się sprawdzą.
Historia, matematyka, biologia, fizyka… Ale zaraz, zaraz! Kto powiedział, że w domu można uczyć się tylko przedmiotów ze ścisłego kanonu szkolnego? Platformy e-learningowe dają przecież mnóstwo możliwości rozwijania dodatkowych umiejętności, które dla przyszłych absolwentów mogą okazać się bardzo cenne na rynku pracy. Świetnym przykładem są Facebook for Business oraz Facebook Blueprint, czyli miejsca, gdzie można zdobywać wiedzę z zakresu marketingu cyfrowego. Szkolenia koncentrują się wokół m.in. Facebooka. Messengera, Instagrama czy WhatsAppa i są oczywiście bezpłatne, co samo w sobie stanowi niezłą zachętę.
Kiedy w domu jest tylko jeden komputer, a chętnych do korzystania z niego znacznie więcej, trzeba zaopatrzyć rodzinę w dodatkowy sprzęt, głównie do nauki. Ile trzeba na to wydać? Mniej niż 2000 zł. W tej cenie znajdziesz multimedialne laptopy, które pozwolą wygodnie korzystać z narzędzi i aplikacji do nauczania na odległość.
Sytuacja, w której znalazło się obecnie wiele rodzin, zaskoczyła nas wszystkich. Nasze salony musiały zamienić się w biura, a pokoje dzieci w sale lekcyjne. Musieliśmy szybko nauczyć się pracy zdalnej i e-learningu. Każdy z nas z pewnością radzi sobie w tej nadzwyczajnej sytuacji najlepiej, jak potrafi, możemy się poklepać za to po plecach. Jednak jest możliwość jeszcze usprawnienia naszej pracy i nauki dzieci w domu. Jest to odpowiednio dobrany sprzęt, a konkretnie dobrze dopasowane do potrzeb użytkownika słuchawki.
Nauka mało kogo napawa radością. W głowie od razu powstaje obraz samego siebie, umęczonego wielogodzinnym wkuwaniem materiału. Stop! Nauka wcale nie polega na wkuwaniu. Istnieją łatwe i skuteczne metody zapamiętywania. Dzięki nim szybciej pojmiesz, a potem przywołasz przyswojoną wiedzę, a co najważniejsze, zostanie ona w Twej głowie na dłużej.
Edukacja on-line to przyszłość, z którą przyszło się nam zmierzyć, szybciej niż przypuszczano. Rodziców nurtują jednak nie tylko pytania dotyczące stricte procesu e-learningu. Są problemy, z którymi boryka się każde pokolenie. Zalicza się do nich odpowiedź na uniwersalne pytanie: jak wspomóc dziecko w procesie edukacji, ale go nie wyręczać?